SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Piszczek fetował z bratem awans byłego klubu do czwartej ligi

Piszczek fetował z bratem awans byłego klubu do czwartej ligi

31.05.2017, godz. 20:49
Łukasz Piszczek, Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Przed kilkoma dniami Łukasz Piszczek zdobył z Borussią Dortmund Puchar Niemiec. To drugi triumf reprezentanta Polski w tych rozgrywkach. Po przyjeździe do kraju Piszczek znów ma powody do radości. Wraz z bratem cieszył się z awansu LKS Goczałkowice-Zdrój do czwartej ligi. To klub, w którym zaczęła się jego kariera.

Piszczek ma duży sentyment do LKS Goczałkowice-Zdrój. Podczas zgrupowań reprezentacji Polski śledził wyniki i oglądał nawet transmisje z meczów tego zespołu. Teraz był świadkiem historycznej chwili, bo jego były klub pokonał 2:1 Grunwald Ruda Śląska i tym samym zapewnił sobie promocję do czwartej ligi. Na trzy kolejki przed końcem sezonu drużyna z Goczałkowic ma przewagę 14 punktów właśnie nad... Grunwaldem. Po końcowym gwizdku Piszczek wraz z piłkarzami i bratem Adamem, który występuje w LKS, radował się z promocji. Założył nawet specjalnie przygotowaną na tę okazję okolicznościową koszulkę z napisem "Misja wykonana. Mistrz ligi okręgowej 2016/17".

Piszczek na Instagramie pogratulował kolegom sukcesu w rozgrywkach ligi okręgowej. Napisał: "Mój macierzysty klub LKS Goczałkowice-Zdrój, w którym stawiałem pierwsze kroki osiągnął wielki sukces. Chłopaki dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu wywalczyli awans do IV ligi. Włożyli w to dużo serducha i zasługują na słowa uznania. Cieszę się, że mogłem z nimi przeżywać te miłe chwile. Gratulacje drużyna i oby tak dalej!".

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: