Piotr Zieliński

Autor: East News Piotr Zieliński podczas meczu Napoli - Genoa 2-0

Polacy rządzą w Napoli. Gol Zielińskiego, kolejny mecz Milika [WIDEO]

2017-02-19 17:52

Trener Napoli Maurizio Sarri może dziękować Bogu, że stworzył Polskę. To nasz kraj dał mu dwóch świetnych piłkarzy. W niedzielę po raz kolejny błysnął Piotr Zieliński. Pomocnik wszedł z ławki rezerwowych i strzelił gola w rywalizacji z Chievo Werona. Kolejne bardzo ważne minuty zaliczył także Arkadiusz Milik, który wraca do gry po ciężkiej kontuzji.

W niedzielę Napoli grało na wyjeździe z Chievo Werona w ramach dwudziestej piątej kolejki Serie A. Polscy kibice, którzy z wypiekami na twarzy czekali na kolejne spotkanie neapolitańczyków, mogli poczuć się mocno zawiedzeni przed pierwszym gwizdkiem. Trener Maurizio Sarri uznał, że po meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt Piotrowi Zielińskiemu przyda się odpoczynek, a Arkadiusz Milik nie jest jeszcze gotowy na grę od pierwszej minuty. W efekcie obaj nasi reprezentanci niedzielne spotkanie rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Pierwszy z niej podniósł się Zieliński. Pomocnik już po czterdziestu dwóch minutach zastąpił Allana, który nabawił się kontuzji. "Zielu" wszedł i zrobił najlepsze co mógł. Trzynaście minut po przerwie trafił do siatki rywali, wyprowadzając swój zespół na 3:0. Wcześniej gole strzelili Lorenzo Insigne i Marek Hamsik. Trzynaście minut po bramce Zielińskiego na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik. Snajper dopiero wraca po ciężkiej kontuzji kolana, której nabawił się w meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - Dania.

Chievo odpowiedziało tylko jednym, honorowym trafieniem. Na listę strzelców wpisał się Riccardo Meggiorini. Zwycięstwo 3:1 dało Napoli pozycję wicelidera Serie A. Ekipa Zielińskiego i Milika ma na koncie czterdzieści pięć punktów. O jeden wyprzedza AS Roma Wojciecha Szczęsnego. Rzymianie swój mecz dwudziestej piątej kolejki jednak dopiero zagrają.

Chievo Werona - Napoli 1:3 (0:2)
Bramki: Riccardo Meggiorini 72 - Lorenzo Insigne 31, Marek Hamsik 38, Piotr Zieliński 58

Chievo: Sorrentino - Cacciatore, Gamberini, Spolli, Gobbi - Izco, Radovanović (16. Meggiorini), Hetemaj - Castro (63. De Guzman), Birsa - Inglese (71. Gakpe)

Napoli: Reina - Hysaj, Maksinović, Koulibaly, Ghoulam - Allan (42. Zieliński), Jorginho, Hamsik - Callejon, Pavoletti (71. Milik), Insigne (79. Giaccherini)

Żółta kartka: Cacciatore