SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Polak bohaterem Liverpoolu! Kamil Grabara obronił dwa rzuty karne [WIDEO]

Polak bohaterem Liverpoolu! Kamil Grabara obronił dwa rzuty karne [WIDEO]

20.12.2016, godz. 09:11
Kamil Grabara
Kamil Grabara foto: twitter

Małymi krokami Kamil Grabara robi wszystko, żeby zaistnieć w Liverpoolu i przypomnieć kibicom na Anfield o polskiej szkole bramkarzy, którą fani pamiętają z czasów występów Jerzego Dudka. 17-latek został bohaterem młodzieżowej drużyny "The Reds", załatwiając jej awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. 17-latek obronił między innymi dwa rzuty karne!

Kamil Grabara zagrał w trzeciej rundzie młodzieżowego Pucharu Anglii. Jego Liverpool zmierzył się na wyjeździe z Crystal Palace. 17-letni golkiper, który zimą zasilił "The Reds" z Ruchu Chorzów, miał pełne ręce roboty. W regulaminowym czasie gry to jego interwencje zapewniły remis 2:2. Choć puścił dwa gole, to i tak był najlepszy na boisku w swoim zespole. Jeszcze bardziej błysnął w trakcie konkursu rzutów karnych. Polak obronił dwa z nich i dzięki temu Liverpool wygrał serię 5:4, awansując tym samym do kolejnej rundy rozgrywek.

Grabara występuje nie tylko w zespole do lat osiemnastu. Bramkarz gra także w ekipie rezerw (zespół do lat dwudziestu trzech). Dotychczas rozegrał w bezpośrednim zapleczu pierwszego zespołu siedem meczów. Puścił w nich co prawda jedenaście goli, ale do jego występów nie można mieć większych zastrzeżeń.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: