SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Polski właściciel Nantes zatrudnił Claudio Ranieriego. Włoch pomoże Stępińskiemu?

Polski właściciel Nantes zatrudnił Claudio Ranieriego. Włoch pomoże Stępińskiemu?

16.06.2017, godz. 08:33
Claudio Ranieri
Claudio Ranieri foto: EAST NEWS

Claudio Ranieri wraca na trenerską ławkę! Po pięknej, a pod koniec nieco brutalnej przygodzie z Leicester City, Włoch przenosi się do Ligue 1. Oficjalnie został nowym trenerem FC Nantes, czyli drużyny, której właścicielem jest polski biznesmen Waldemar Kita. Czy Ranieri znów dokona cudu i sięgnie po mistrzostwo? Pozostaje też pytanie, jak będzie się obchodził z Mariuszem Stępińskim. W Leicester ignorował innego Polaka.

FC Nantes musiał szybko znaleźć nowego trenera, gdyż na początku czerwca klub opuścił Sergio Conceicao, czyli człowiek, który zapewnił "Kanarkom" siódme miejsce w lidze w minionym sezonie. Waldemar Kita zdecydował, że potrzebuje kogoś z doświadczeniem, kto zna ligę francuską. Wybór padł na Claudio Ranieriero. Choć Włoch ostatnio pracował w Anglii, to w latach 2012-2014 prowadził AS Monaco. Wprowadził ten klub do Ligue 1. Czyży teraz celuje w mistrzostwo Francji? Wydaje się to niemożliwe, ale Ranieri jest specem od takich trudnych zadań.

Wystarczy chociażby przypomnieć, jak w 2016 roku wywalczył mistrzostwo Anglii z Leicester City. Sezon wcześniej "Lisy" walczyły o utrzymanie, a Włoch potrafił zrobić z tych piłkarzy najlepszą grupkę zawodników na Wyspach. Szkoda tylko, że po bajecznym wspomnieniu pozostał też niesmak. Ranieri nagle został zwolniony, w czym palce mieli maczać gwiazdorzy Leicester. Polscy kibice pamiętają Ranieriego przede wszystkim dlatego, że kupił Bartosza Kapustkę, a później nie dawał mu grać. Nasz utalentowany skrzydłowy był praktycznie cały sezon bez gry.

Miejmy nadzieję, że w Nantes losu Kapustki nie podzieli Mariusz Stępiński. W pierwszym sezonie zagrał dla "Kanarków" 31 spotkań i strzelił 10 goli. Jeśli Włoch nie zdecyduje się na sprowadzenie nowych napastników, dając szansę Polakowi, to może mu pomóc swoim wieloletnim doświadczeniem. Pod jego okiem rozwinęło się wielu wspaniałych snajperów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: