Napoli

Autor: East News Napoli

Puchar Włoch: Milik i Zieliński nie pomogli odrobić strat. Juventus w finale!

2017-04-06 0:43

W rewanżowym starciu półfinału Pucharu Włoch Napoli nie zdołało odrobić straty z pierwszego spotkania. To Juventus był lepszy w dwumeczu i zasłużenie awansował do finału, choć w Neapolu to gospodarze zdołali wygrać 3:2. Od pierwszej minuty grali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, ale obaj nie wyróżniali się na boisku.

Napoli potrzebowało przynajmniej dwóch goli, aby myśleć o awansie do finału Pucharu Włoch. Dlatego trener Maurizio Sarri zdecydował się wystawić ofensywną jedenastkę, z Milikiem i Zielińskim w składzie. Niestety, Polacy nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Juve. Na dodatek to goście grali lepiej, mieli inicjatywę, i zasłużenie objęli prowadzenie. Gola strzelił były ulubieniec kibiców z Neapolu, który po transferze stał się wrogiem publicznym numer jeden - Gonzalo Higuain.

Po przerwie Napoli rzuciło się do ataku i zaczęły się emocje! Najpierw wyrównał Hamsik. Sześć minut później znów prowadziło Juve po kolejnym golu Higuaina, ale to nie załamało gospodarzy. Szkoda, że rozruszali się dopiero, gdy boisko opuścił Milik. W 61. minucie zmienił go Dries Mertens i kilka sekund później już wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Napoli na prowadzenie wyprowadził Insigne.

Wynik się już nie zmienił, Napoli wygrało 3:2, ale w pierwszym spotkaniu poległo 1:3 i nie zagra w finale Pucharu Włoch. W nim Juventus zmierzy się z Lazio.

Napoli - Juventus 3:2 (1:3 w pierwszym meczu)

Bramki: Marek Hamsik 53, Dries Mertens 61, Lorenzo Insigne 67 - Gonzalo Higuain 32, 59

Żółte kartki: Kalidou Koulibaly, Jose Callejon, Amadou Diawara, Jorginho, Faouzi Ghoulam - Tomas Rincon, Juan Cuadrado

Napoli: Reina – Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam – Zielinski (81. Allan), Diawara, Hamsik (75. Pavoletti), Callejon, Insigne – Milik (61. Mertens)

Juventus: Neto – Dani Alves, Bonucci, Benatia, Alex Sandro – Rincon (70. Pjanić), Khedira, Cuadrado, Dybala (76. Barzagli), Sturaro (86. Lemina) – Higuain