SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Będzie ulica Roberta Lewandowskiego? Brakuje tylko zgody piłkarza!

Będzie ulica Roberta Lewandowskiego? Brakuje tylko zgody piłkarza!

26.06.2017, godz. 12:10
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

To byłoby spełnienie marzeń dla dzieci, ale też innych, starszych osób mieszkających w Kuźni Raciborskiej (wol. śląskie). To własnie w tej miejscowości swoją ulicę może mieć Robert Lewandowski. Władze miejscowości są na tak, a do realizacji tego nietypowego pomysłu brakuje już tylko... zgody samego kapitana reprezentacji Polski,

Dzieci ze szkoły w Kuźni Raciborskiej wpadły na genialny pomysł. Nazwa ulicy generała Karola Świerczewskiego i tak musi zostać zmieniona, z powodu ustawy dekomunizacyjnej, więc młodzież postanowiła, że nowa nazwa będzie pięknym prezentem dla Roberta Lewandowskiego. - Jest dobrym człowiekiem, wzorem do naśladowania dla wielu osób, wspomaga chorych... - mówiła jedna z uczennic w materiale przygotowanym przez stację Polsat News.

Ona, a także setki innych dzieci i ich rodziców chcą mieć w swoim mieście ulicę Roberta Lewandowskiego. Pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się już 160 mieszkańców. - Ludzie przyjeżdżaliby do Kuźni Raciborskiej, żeby zrobić sobie zdjęcie na ulicy Lewandowskiego - mówił jeden z nich.

Burmistrz Paweł Macha także ma nadzieję na to, że Robert Lewandowski zgodzi się na nazwanie ulicy od jego imienia i nazwiska, ale wie, że sportowiec ma na głowie dużo ważniejsze sprawy. - Jeśli się nie zgodzi, to trudno, nic wielkiego się nie stanie. Wybierzemy wtedy inną propozycję - tłumaczył burmistrz.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: