SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem. Kapitan kadry zarobi fortunę w Monachium

Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem. Kapitan kadry zarobi fortunę w Monachium

25.10.2016, godz. 21:33
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski to bez wątpienia obecnie najlepszy polski piłkarz. Kapitan naszej drużyny narodowej jest doceniany nie tylko nad Wisłą, lecz także za zachodnią granicą. Bayern Monachium, w którym występuje "Lewy" postanowił, że musi zrobić wszystko, by zatrzymać u siebie snajpera. W związku z tym postanowił dać Polakowi dużą podwyżkę.

Robert Lewandowski nową umową zwiąże się z Bayernem Monachium do 2021 roku. Nie to jest jednak najważniejsze. Jak podał serwis sportowefakty.wp.pl, kapitan reprezentacji Polski ma za występy w barwach mistrzów Niemiec otrzymywać znacznie większe pieniądze niż dotychczas. Mówi się o kwocie piętnastu milionów euro za sezon gry! Jeśli faktycznie taka pensja wpływać będzie na konto snajpera, to stanie się jednym z dwóch najlepiej opłacanych piłkarzy Bawarczyków i całej Bundesligi. Podobną kwotę otrzymuje Thomas Mueller.

Negocjacje Polaka z Bayernem nie były jednak łatwe. Szefostwo klubu musiało dwoić się i troić, by nakłonić "Lewego" do podpisu. Nie jest tajemnicą, że Lewandowski wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym i gdyby tylko wyraził chęć, to mógłby zmienić klub. Ostatecznie po dwudziestu spotkaniach z zarządem postanowił zostać na Allianz Arena, a sam dokument ma być parafowany przez obie strony w ciągu najbliższych kilku dni.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: