SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Robert Lewandowski dał 100 tysięcy złotych na operację małego Cypriana! [ZDJĘCIA]

Robert Lewandowski dał 100 tysięcy złotych na operację małego Cypriana! [ZDJĘCIA]

11.12.2016, godz. 15:58
Robert Lewandowski i Cyprian Gaweł
foto: Facebook

Robert Lewandowski znów pokazał, że jest nie tylko genialnym piłkarzem, ale również wspaniałym i dobrym człowiekiem. Gwiazdor Bayernu Monachium odwiedził w niemieckiej klinice ciężko chorego Cypriana Gawła z Helu. Na miłej wizycie się nie skończyło. Kapitan reprezentacji Polski przekazał 100 tysięcy złotych na operację i leczenie 3-letniego malca. Podarował mu również koszulkę, w której strzelił kilka dni temu gola w meczu z Atletico. Brawo Robert!

Historia małego Cypriana Gawła poruszyła całą Polskę. Chłopiec z Helu urodził się z padaczką, na którą nie działa żaden lek. Na szczęście udało się zebrać ok. 400 tys. złotych i Cyprianek mógł przejść w niemieckiej klinice kosztowną operację ratującą życie. Lekarze wycięli mu dużą część czaszki, by odciąć od reszy mózgu ognisko padaczkowe.
Operacja udała się. Jeszcze tego samego dnia wybudzony z narkozy chłopiec zaczął ruszać nóżkami i rączkami.
"Jest obolały i opuchnięty i wszędzie mnóstwo kabli, ale wszystko dobrze. Chwała Tobie, Panie Jezu!!! Polecamy Cyprianka opiece Maryi, by szybko wrócił do zdrowia..." - napisała na Facebooku tuż po operacji Martyna Gaweł, mama chłopca.
Chorego Cypriana krótko po operacji odwiedził niezwykły gość - Robert Lewandowski! Jak poinformowały na Facebooku osoby zajmujące się zbiórką pieniędzy na operację malca, najlepszy polski piłkarz przekazał jako Anonimowy Pomagacz kwotę 100 000 złotych! Podczas spotkania w klinice Cyprianek otrzymał też wspaniałe prezenty, m.in. piłkę z dedykację oraz koszulkę z autografem Roberta. "Lewy" miał ją na sobie, gdy we wtorkowym meczu z Atletico Madryt (1:0) w Lidze Mistrzów strzelił zwycięską bramkę, aby po chwili w czasie szalonej radości przekazać nowinę, że wkrótce zostanie ojcem.
Aby pomóc w leczeniu Cypriana, można wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: "28650 Gaweł Cyprian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia" Poniżej zdjęcia ze spotkania Roberta z małym Cyprianem

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: