SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Robert Lewandowski spotkał swojego idola. To na nim się wzorował

Robert Lewandowski spotkał swojego idola. To na nim się wzorował

08.03.2017, godz. 18:27
Robert Lewandowski i Thierry Henry
Robert Lewandowski i Thierry Henry foto: EAST NEWS

To było spotkanie na szczycie! Legendarny napastnik Arsenalu, Barcelony i reprezentacji Francji - Thierry Henry, spotkał się z Robertem Lewandowskim przed meczem Arsenal - Bayern w Lidze Mistrzów. Zrobiono im wspólne zdjęcie, a wybitni napastnicy zamienili kilka słów.

Robert Lewandowski często podkreślał w wywiadach, że Thierry Henry miał ogromny wpływ na jego grę. "Lewy", jako młody piłkarz, wzorował się na Francuzie. Starał się naśladować jego ruchy w polu karnym, podziwiał za technikę i finezję. Henry słynął z szybkości, siły i zabójczej skuteczności. Te same cechy można przypisać polskiemu napastnikowi, który najwyraźniej dobrze wyszedł na uczeniu się od byłego napastnika Arsenalu.

Przed meczem Ligi Mistrzów obaj panowie spotkali się na Emirates Stadium. Widać, że darzą się ogromnym szacunkiem. Henry również wypowiadał się w mediach na temat "Lewego" twierdząc, że to najlepszy napastnik na świecie, być może lepszy od niego.

Polak, aby dorównać swojemu idolowi, będzie musiał się sporo napracować. 39-latek ma w swoim dorobku tytuły mistrza świata i Europy. Wygrał także Ligę Mistrzów.

From one great striker to another #UCL #Lewandowski #Henry #Bayern #Arsenal

A post shared by @uefachampionsleague on Mar 7, 2017 at 10:48am PST

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: