Inter - Sampdoria

Autor: East News Inter - Sampdoria

Sampdoria znów wygrała na San Siro! Linetty i Bereszyński pokonali Inter

2017-04-04 9:53

W meczu 30. kolejki Serie A Sampdoria Genua pokonała na wyjeździe Inter Mediolan 2:1! W ekipie gości grali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, choć tylko ten pierwszy wyszedł w podstawowym składzie. Boczny obrońca dostał swoją szansę po kontuzji Jacopo Sali, z którym walczy o wyjściową jedenastkę.

Sampdoria potrafi grać na San Siro. W tym sezonie już dwukrotnie zdobyła stadion w Mediolanie. Najpierw pokonała AC Milan 1:0, a teraz Inter, także różnicą jednej bramki. Swój udział w zwycięstwie miało dwóch Polaków. Karol Linetty nie zachwycił, podobnie jak w meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą, ale też nie można się do niego specjalnie przyczepić. Zagrał po prostu solidnie, bez rażących błędów.

Bartosz Bereszyński dostał swoją szansę w 16. minucie, gdy pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Sali. Niestety, były obrońca Legii miał udział przy golu dla Interu. To od niego odbiła się piłka i kompletnie zmyliła Emiliano Viviano:

Gospodarze zadowolili się skromnym prowadzeniem, a goście zmotywowali się w szatni i w drugiej połowie odmienili losy meczu. W 50. minucie wyrównał Patrik Schick. W końcówce na 2:1 dla Sampdorii trafił z rzutu karnego Fabio Quagliarella.

Inter - Sampdoria 1:2 (1:0)
Bramki: Danilo D’Ambrosio 35 - Patrik Schick 50, Fabio Quagliarella 85 (k)