Serie A: Augustyn w wyjściowym składzie Catanii

2009-10-19 4:58

Wydarzeniami pierwszych siedmiu niedzielnych spotkań 8. kolejki włoskiej Serie A były pierwsze w tym sezonie zwycięstwa Catanii i Atalanty Bergamo. Ponadto Polscy kibice mogą zwrócić uwagę na fakt, że po raz drugi w tym sezonie w wyjściowym składzie Catanii pojawił się Błażej Augustyn.

Polak swój występ okrasił żółtą kartką za faul na Daniele Contim. Jego zespół pokonał u siebie 2:1 Cagliari, co dało mu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Augustyn rozegrał pełne 90 minut.

Pierwszą wiktorię odnotowali także piłkarze Atalanty Bergamo, którzy na Stadio Fruli pokonali 3:1 Udinese. Drużyna, którą pod koniec września objął Antonio Conte, pod wodzą nowego szkoleniowca jeszcze nie przegrała.

Zatem "Zebrom" nie udał się szturm na 5. lokatę w tabeli, którą mogły zdobyć dzięki porażce FC Genoa w sobotę z Interem Mediolan. Taką samą szansę zmarnowało Chievo Werona, które przegrało u siebie z beniaminkiem z Bari.

W środkowej części tabeli grzęźnie Lazio Rzym, które na Stadio Olimpico zremisowało z Sampdorią Genua. Ekipa Luigiego Del Neriego pozwoliła więc Interowi Mediolan na samodzielnie przewodzenie ligowej stawce. Obie ekipy kończyły mecz w "10", bowiem czerwone kartki obejrzeli Roberto Baronio i Marco Padalino.

Po zwycięstwach Catanii i Atalanty jedyną ekipą bez zwycięstwa w tym sezonie jest AS Livorno, które przegrało z Palermo 1:2.

Dopiero w ostatniej minucie rozstrzygnął się pojedynek Napoli z Bologną. Ekipa z San Paolo przegrywała po kwadransie gry 0:1, ale najpierw do wyrównania doprowadził Fabio Quagliarella, a w 90. minucie trzy punkty dał jej Cristian Maggio.

8. kolejkę Serie A zakończy pojedynek Milanu z Romą, który rozpocznie się o godzinie 20:45 na San Siro w Mediolanie.