SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Skorupski grozi Romie: Jeśli kupią Szczęsnego, ja odchodzę!

Skorupski grozi Romie: Jeśli kupią Szczęsnego, ja odchodzę!

19.01.2017, godz. 11:10
Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski
foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny wciąż formalnie jest piłkarzem Arsenalu, ale AS Roma zamierza po sezonie wykupić go za kilkanaście milionów euro. Ucierpieć na tym może z kolei Łukasz Skorupski. Obecnie jest z zespołu "Giallorossich" wypożyczony do Empoli, ale otwarcie zapowiedział, że jeśli rzymski klub zdecyduje się na transfer jego rodaka, to on poszuka sobie nowego pracodawcy.

Szczęsny i Skorupski to obecnie jedni z najlepszych bramkarzy Serie A. A najlepsi, jeśli patrzeć tylko na czyste konta. Pierwszy ma ich na koncie osiem i jest drugi w klasyfikacji, a popularny "Skorup" z dziewięcioma zajmuje pozycję lidera. Obaj związani są z Romą, ale dla jednego z nich może to być dopiero początek, a dla drugiego koniec przygody z rzymskim klubem.

Szczęsny w tym sezonie spisuje się znakomicie, a sam zauważa, że ma jeszcze rezerwy. Na Stadio Olimpico są nim zachwyceni i już drugi rok z rzędu spróbują wykupić go z Arsenalu. Jak na razie zgody na to nie wyraził Arsene Wenger, ale latem Francuz może wreszcie się ugiąć. Ale tylko, jeśli kluby dojdą do porozumienia pod kątem finansowym. "Kanonierzy" chcą za Szczęsnego ok. 16 milionów euro, ale dla Romy wydaje się to być zbyt duża kwota. Wiele wskazuje jednak na to, że uda się osiągnąć porozumienie. Polski bramkarz chyba wreszcie ostatecznie przekonał do siebie szefów "Giallorossich", którzy są zdeterminowani, by zapłacić za niego wysoką jak na golkipera kwotę.

A to może być problem dla innego Polaka. Łukasz Skorupski już drugi sezon z rzędu jest wypożyczony z Romy do Empoli, gdzie wyrósł na jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji w całej Serie A. Nie dziwi więc jego deklaracja, że chce grać w pierwszym składzie. Jeśli jednak "Giallorossi" ściągną Szczęsnego, to może mieć z tym wielki problem.

- Jak go kupią, to myślę, że moja przyszłość nie będzie związana z Romą. Wybiorę wtedy inny kierunek. Chcę grać, rozwijać się, a nie wrócić na ławkę. To już nie ten etap kariery, dlatego chciałbym trafić do klubu, który da mi większą szansę gry niż Roma. Wiadomo, że jak go kupią, to na pozycję pierwszego bramkarza. Z tego, co widzę w meczach, to na ten moment w najwyższej formie z polskich bramkarzy jest Szczęsny - powiedział Skorupski w rozmowie z portalem "Sportowefakty.wp.pl".

W kontekście ewentualnego nowego klubu polskiego bramkarza w mediach mówiono o Torino. Sam zainteresowany przyznał, że jest taki temat, ale sprawę transferu zostawia menedżerowi - Fajny zespół. Z ambicjami. Nie obraziłbym się, gdybym tam trafił - powiedział Skorupski.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: