SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Świetny żart Kamila Glika. Polski obrońca to prawdziwy poliglota [ZDJĘCIE]

Świetny żart Kamila Glika. Polski obrońca to prawdziwy poliglota [ZDJĘCIE]

16.05.2017, godz. 17:26
Glik czai sie na „Starą Damę”
Kamil Glik foto: AP

Kamil Glik został doceniony we Francji i znalazł się w jedenastce sezonu "Ligue 1". Pochwalnego tweeta na cześć polskiego obrońcy napisał także Łukasz Wiśniowski z Łączy Nas Piłka. Chodziło w nim o doskonałą znajomość języków obcych Polaka. Sam piłkarz oznajmił, że zna nawet łacinę. Oczywiście Glikowi chodziło o tę podwórkową.

Łukasz Wiśniowski z Łączy Nas Piłka pod wpływem ostatnich dni, które są niezwykle udane dla Kamila Glika, zdobył się na wpis wychwalający polskiego obrońcę, a ściślej rzecz ujmując, doceniający jego umiejętności językowe.

W odpowiedzi na wyliczenie języków obcych, którymi Kamil Glik się posługuje, Radosław Rzeźnikiewicz z portalu kartofliska.pl zapytał, czy piłkarz Monaco zna także łacinę? Sami zobaczcie, co na to Glik:

Nie trzeba dopowiadać, że obrońca reprezentacji Polski nie mówił o języku starożytnych Rzymian, ale o tej odmianie łaciny, którą dziś spotykamy znacznie częściej. Nic dziwnego, że humor Glikowi dopisuje. W końcu nie codziennie zostaje się mistrzem Francji i jednym z najlepszych piłkarzy ligi francuskiej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: