SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Szczęsny dołączy do Milika i Zielińskiego w Napoli?

Szczęsny dołączy do Milika i Zielińskiego w Napoli?

17.04.2017, godz. 18:45
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny od nowego sezonu będzie bronił barw Napoli? Dziennikarze "La Repubblica" poinformowali, że klub z Neapolu jest mocno zainteresowany polskim bramkarzem. Jeśli Szczęsny zdecydowałyby się na transfer, dołączyłby do kolegów z reprezentacji - Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego.

W Napoli podstawowym bramkarzem jest Pepe Reina, ale Hiszpanowi w tym sezonie często przytrafiają się błędy. Szczęsny gra praktycznie idealnie, za co często chwalą go we Włoszech, a także stawiają go w gronie najlepszych bramkarzy Serie A. Wcześniej dziennikarze informowali, że jego usługami interesuje się mistrzowski Juventus, a teraz do gry weszło Napoli.

Czy ekipa Maurizio Sarriego poważnie postara się o pozyskanie Szczęsnego? To nie będzie łatwe zadanie. AS Roma chce na stałe wykupić Polaka, który jest tylko wypożyczony z Arsenalu. Anglicy żądają 16 milionów euro za Polaka, ale też myślą o zatrzymaniu Szczęsnego na Emirates. Trener "Kanonierów" Arsene Wenger nie jest zadowolony z Petra Cecha i Davida Opsiny, którzy wygrali rywalizację z naszym golkiperem.

Napoli będzie musiało sporo zapłacić za Szczęsnego, aby Roma nie była w stanie przebić tej oferty, a Arsenal pozwolił mu odejść na stałe. Polak jest wart każdych pieniędzy. W 32 meczach ligowych zachował aż 14 czystych kont.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: