SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Serie A: Szczęsny zarabia więcej niż Milik!

Serie A: Szczęsny zarabia więcej niż Milik!

08.09.2016, godz. 02:00
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto:

Najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem w Serie A jest Wojciech Szczęsny (26 l.), który dostaje w Romie 3 miliony euro netto za sezon. Drugie miejsce wśród biało-czerwonych zajmuje Arkadiusz Milik (2,5 mln), a trzeci jest Piotr Zieliński (1,5 mln). Tak wynika z danych opublikowanych przez prestiżowy dziennik "La Gazetta dello Sport".

Włoska gazeta co roku zagląda do portfeli graczy Serie A. Dzięki temu wiemy, że obecnie spośród wszystkich piłkarzy włoskiej ekstraklasy najlepiej opłacany jest Argentyńczyk Gonzalo Higuain, zgarniający w Juventusie 7,5 miliona euro za sezon.

Arkadiusz Milik, który został jego następcą w Napoli, otrzymuje trzy razy mniej, ale i tak jest wysoko na liście płac w Neapolu. Dwa i pół miliona euro inkasowane przez Polaka daje mu trzecie miejsce w klubie, za Słowakiem Hamsikiem (3,5 mln) i Hiszpanem Callejonem (3 mln). W Neapolu mamy też. najgorzej opłacanego gracza w całym zespole - Igora Łasickiego, który zgarnia tylko 100 tysięcy euro rocznie.

Dość znacznie w porównaniu z Lechem zarobki poprawił Karol Linetty, który przeszedł przed tym sezonem do Sampdorii. Genueńczycy zaoferowali mu zarobki w wysokości pół miliona euro rocznie. Mniej, bo tylko 300 tysięcy kasuje z kolei były gracz Milanu, a obecnie Cagliari, Bartosz Salamon.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: