SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Tak lata Robert Lewandowski! Ile to kosztuje? [ZDJĘCIA]

Tak lata Robert Lewandowski! Ile to kosztuje? [ZDJĘCIA]

08.09.2016, godz. 02:00
Robert Lewandowski, samolot
Robert Lewandowski foto:

Robert Lewandowski (28 l.) przypomina największe gwiazdy piłki już nie tylko pod względem zarobków. Kapitan kadry coraz częściej korzysta też z prywatnych samolotów. "SE" przyjrzał się, jak wyglądają podróże "Lewego". Z polskich piłkarzy to on najczęściej korzysta z usług firm oferujących takie przeloty. Koszt? Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za lot.

Lewandowski w kolejce do odprawy na lotnisku? Taki widok to już rzadkość, no, chyba że napastnik Bayernu udaje się akurat na kadrę. W takiej sytuacji PZPN oferuje mu lot klasą biznes w samolocie rejsowym. "Lewy" czasem z takiej opcji korzysta, ale czasem... rezygnuje i dzwoni po prywatny samolot. Co wtedy? W tym przypadku za przelot płaci już sam zawodnik. Lewandowski jest stałym klientem firm oferujących tzw. podniebne taxi. Korzysta z tej opcji, nie tylko lecąc z Monachium do Warszawy na reprezentację, ale i udając się do Polski prywatnie.

Ile taka przyjemność go kosztuje? Lot ze stolicy Bawarii do Warszawy to wydatek nieco przekraczający 5 tys. euro. Kapitan kadry czasem korzysta z przelotu w jedną stronę, ale są przypadki, że do Monachium wraca prywatnym jetem. Podróż tam i z powrotem kosztuje go wtedy około 10 tysięcy euro, czyli nieco ponad 40 tysięcy złotych.

Jest też jednak sporo przypadków, kiedy Lewandowski za taki przelot nie płaci ani złotówki. Dzieje się tak wtedy, gdy przylatuje do Polski kręcić reklamę lub pojawia się na firmowej imprezie. Wtedy obowiązek i koszt podstawienia mu jeta leży po stronie partnera, z którym napastnik kadry ma umowę.

Lewandowscy przesiedli się też do prywatnego samolotu, jeśli chodzi o loty na wakacje. Niedawno Robert wrzucił do sieci zdjęcie tuż przed wejściem na pokład maszyny, która przeniosła go na jedną z greckich wysp. Takie przeloty są nieco droższe niż na standardowych trasach, mogą dojść do kilkunastu tysięcy euro za lot.

A propos Grecji. Tego lata Lewandowski w ten sposób, czyli prywatnym samolotem, dotarł na. wesele Szczęsnego. Wojtek żenił się w pięknym miejscu pod Atenami i oczywiście też zamówił dla swoich gości przelot, ale Lewandowski grał wtedy mecz w Bundeslidze, więc nie mógł wsiąść na pokład. Uczynił to jednak kilka godzin później, dolatując do Aten w pojedynkę.

Żeby zaoszczędzić czas, Lewandowscy wynajmują też niekiedy helikopter. Zdarza się tak, gdy szybko chcą się przemieścić z Warszawy na ukochane Mazury, a dokładniej na Warmię, gdzie mają okazały dom. Taki lot ze stolicy trwa niecałą godzinę i kosztuje ok. 3 tysięcy złotych. Dzięki temu Lewandowscy omijają korki, a lądować mogą na własnej posesji.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: