SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Tak w Swansea ćwiczy Łukasz Fabiański. Szalony trening! [WIDEO]

Tak w Swansea ćwiczy Łukasz Fabiański. Szalony trening! [WIDEO]

03.05.2017, godz. 17:08
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Zapewne wiele razy zastanawialiście się jak wygląda trening bramkarski w profesjonalnym klubie. Okazuje się, że momentami bywa wręcz szalony, co pokazał ostatnio Łukasz Fabiański. Do sieci trafił filmik z ćwiczeń golkipera reprezentacji Polski oraz Swansea i trzeba przyznać, że jego refleks i zwinność robią wrażenie! Zobaczcie sami.

W tym sezonie Łukasz Fabiański puścił najwięcej goli spośród wszystkich bramkarzy Premier League, bo aż 69. Dodatkowo jego drużyna zajmuje odległe osiemnaste miejsce w tabeli i w Swansea wciąż muszą drżeć o utrzymanie w lidze na kolejne rozgrywki. Trzeba jednak przyznać, że mimo fatalnych statystyk golkiper reprezentacji Polski zdecydowanie nie powinien mieć do siebie pretensji. Wiele razy ratował zespół w beznadziejnych sytuacjach, a wideo z jego treningu, która ostatnio trafiło do sieci pokazuje, że tak duża liczba straconych przez "Łabędzie" bramek, to raczej efekt fatalnej gry obrońców, aniżeli słaba dyspozycja bramkarza.

Bo to, co wyczyniał Fabiański, było momentami po prostu szalone. Trenerzy golkiperów postanowili nieco utrudnić im zadanie i zorganizowali zajęcia ze specjalnym sprzętem, który ma imitować rykoszety, a tym samym doskonalić refleks i możliwie jak najmocniej zbliżyć trening do warunków meczowych. Mocno kopana piłka odbijała się od ustawionej konstrukcji i myliła bramkarzy, których zadaniem było błyskawiczne reagowanie i odbijanie zmieniającej tor lotu futbolówki. A "Fabian" wypadł świetnie. Między słupkami uwijał się jak kot często broniąc strzały teoretycznie nie do obrony. Jeśli taką dyspozycję utrzyma do końca sezonu, to w Swansea mogą być spokojni o utrzymanie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: