SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Teodorczyk w Anglii za 12 milionów? Chce go kolejny klub Premier League!

Teodorczyk w Anglii za 12 milionów? Chce go kolejny klub Premier League!

20.12.2016, godz. 16:51
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk może być podczas zimowego okienka transferowego najbardziej rozchwytywanym polskim piłkarzem. O napastnika Anderlechtu już pytało kilka klubów, a jeden z nich jest nim szczególnie zainteresowany. Mowa o grającym w Premier League West Bromwich Albion, którego wysłannicy obserwowali zawodnika podczas ostatniego meczu ligi belgijskiej.

Teodorczyk w Anderlechcie zaliczył prawdziwe wejście smoka. Od samego początku strzela gole jak szalony i szefowie "Fiołków" już postanowili, że wykupią go z Dynama Kijów, z którego jest tylko wypożyczony. I najpewniej zrobią na nim złoty interes, bo zawarli z Ukraińcami umowę dotyczącą kwoty odstępnego, która wynosi zaledwie ok. 5 milionów euro. A teraz mogą go sprzedać trzy razy drożej!

O zainteresowaniu Teodorczykiem w Belgii mówi się już od dawna. W kontekście jego transferu spekulowało się m.in. o Bayerze Leverkusen, Lille, Stoke City czy nawet Borussii Dortmund, a teraz do gry wkroczył kolejny zespół z Premier League - West Bromwich Albion. Przedstawiciele tego klubu zjawili się na meczu ostatniej kolejki ligi belgijskiej, w którym Anderlecht rozbił Eupen aż 4:0. Co prawda Polak gola nie strzelił, ale znów pokazał się z niezłej strony i zachęcił do transferu ewentualnych kupców.

Brytyjskie i belgijskie media donoszą, że WBA jest gotowe wyłożyć za niego nawet 12 milionów funtów, czyli ok. 14,5 miliona euro. Co prawda "Fiołki" nie tak dawno temu wyceniły Teodorczyka aż na 20 milionów euro, ale trudno się spodziewać, by ktoś zdecydował się wyłożyć tak duże pieniądze. A sprzedaż zawodnika do Anglii za trzykrotność kwoty wykupu może być dla Anderlechtu niepowtarzalną szansą na znakomity zarobek.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: