Dawid Kownacki - Sampdoria Genua

Autor: East News Dawid Kownacki - Sampdoria Genua

Udany, oficjalny debiut Kownackiego w Sampdorii. Strzelił gola! [WIDEO]

2017-08-13 13:21

Dawid Kownacki już w swoim pierwszym oficjalnym meczu dla włoskiej Sampdorii wpisał się na listę strzelców. To już jego drugie trafienie w nowych barwach, ale pierwsze w meczu o stawkę. Wcześniej trafił w spotkaniu towarzyskim. Teraz zdobył bramkę w trzeciej rundzie Pucharu Włoch.

Dawid Kownacki dostał od trenera Sampdorii 20 minut w meczu pucharowym z Foggią. Młody polski napastnik nie zmarnował swojego czasu na murawie. Już dziesięć minut po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców. 20-latek wykorzystał gapiostwo obrony rywali i dobre dośrodkowanie kolegi z rzutu rożnego.

Kownacki odważnie wszedł w pole karne, jako pierwszy dopadł do dośrodkowania i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Było to trafienie na 3:0 dla Sampdorii, która pewnie wygrała z dużo słabszym rywalem. Ekipa, w której gra trzech Polaków (także Linetty i Bereszyński), awansowała do kolejnej rundy Pucharu Włoch.