SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Wenger o odejściu Szczęsnego: Zawsze będzie wdzięczny Arsenalowi

Wenger o odejściu Szczęsnego: Zawsze będzie wdzięczny Arsenalowi

20.07.2017, godz. 17:37
Arsene Wenger i Wojciech Szczęsny
Arsene Wenger i Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny po 11 latach zakończył przygodę z Arsenalem, klubem, który kochał od dziecka. Po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniu w AS Roma Arsene Wenger postanowił go definitywnie sprzedać do włoskiej drużyny, ale tej z Turynu. Jak francuski szkoleniowiec "Kanonierów" pożegnał Szczęsnego?

Arsene Wenger mówił o Wojciechu Szczęsnym w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Arsenalu. Dla Francuza to było emocjonalne rozstanie, bo to on 11 lat temu sprowadzał Polaka do klubu. Patrzył, jak z juniora przeobraża się w bramkarza klasy światowej - numer jeden w bramce "Kanonierów". Widział w nim przyszłą legendę klubu z Emirates Stadium, lecz niestety obaj panowie od początku 2015 roku przestali się dogadywać. Wtedy Polak został złapany na paleniu papierosa w szatni.

Zobacz: Wojciech Szczęsny pożegnał się z Arsenalem. Wzruszające słowa Polaka

Szczęsny został wysłany na dwuletnie wypożyczenie do Romy, a teraz został sprzedany za 12 milionów euro do Juventusu. Wenger jednak nie ma pretensji do Polaka o słynną już aferę papierosową. Mówił tylko i wyłącznie o jego umiejętnościach i przywiązaniu do klubu. - Życzę mu jak najlepiej. On zawsze będzie człowiekiem Arsenalu, ale mamy teraz tylu klasowych bramkarzy, że postanowiliśmy dać mu szansę pozostać we Włoszech - mówił Wenger.

- Juventus kupił Szczęsnego, któremu został tylko rok ważności kontraktu z Arsenalem. Myślę, że to dla niego świetny ruch na przyszłość, bo na pewno zastąpi Buffona. Wierzę także, że zawsze będzie wdzięczny Arsenalowi, bo ten klub był milowym krokiem w jego karierze - dodał Francuz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: