SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Wojciech Szczęsny na dłużej straci miejsce w bramce AS Roma?

Wojciech Szczęsny na dłużej straci miejsce w bramce AS Roma?

13.09.2016, godz. 16:20
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny wyceniony przez Arsenal na 15 mln euro foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny słabo rozpoczął nowy sezon i choć wciąż jest pierwszym wyborem na bramce w AS Roma, to niedługo może na dłużej przywitać się z ławką rezerwowych. Trener włoskiej ekipy Luciano Spaletti nie postawi na Polaka w meczu Ligi Europy z Victorią Pilzno.

Wojciech Szczęsny nie ma szczęścia w ostatnich miesiącach. Na Euro 2016 kontuzja wykluczyła go z gry dla reprezentacji Polski po zaledwie jednym spotkaniu, a w klubie zaliczył falstart. Po raz drugi z rzędu został wypożyczony z Arsenalu do AS Roma na prośbę trenera ekipy z Serie A - Luciano Spalettiego. Szkoleniowiec był zadowolony z postawy Polaka w poprzednim sezonie, ale w tym ma powody do zmartwienia. Szczęsny gra po prostu słabo. Z jego winy wpadła chociażby kuriozalna bramka w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z FC Porto. W ostatnim, ligowym spotkaniu z Sampdorią, wpuścił dwie bramki, za co prasa nie pozostawiła na nim suchej nitki. Uznała, że gole wpadały z jego winy.

Słabe występy Szczęsnego sprawiły, że Spaletti zdecydował się na zmianę w bramce. W pierwszym grupowym meczu Ligi Europy z Victorią Pilzno golkiperem Romy będzie Brazylijczyk Allison. Jeśli nie popełni błędu, to niewykluczone, że zagra także kolejne spotkanie ligowe kosztem Szczęsnego, który odszedł z Arsenalu tylko po to, aby nie przesiadywać na ławce. Oby szybko wziął się w garść i pokazał, kto rządzi w Rzymie!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: