SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Wojciech Szczęsny OFICJALNIE piłkarzem Juventusu! "Nie wahałem się ani chwili"

Wojciech Szczęsny OFICJALNIE piłkarzem Juventusu! "Nie wahałem się ani chwili"

19.07.2017, godz. 16:17
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny został zaprezentowany jako nowy bramkarz Juventusu Turyn! Od dawna mówiło się o jego przenosinach do ekipy mistrza Włoch, ale dopiero teraz wreszcie nastąpiło oficjalnie potwierdzenie transferu. Polak już udzielił pierwszej konferencji prasowej. Mówił o wielkim wyzwaniu, jakie go czeka w Juventusie, a także o swoim rywalu - Gianluigim Buffonie.

Wojciech Szczęsny przeszedł z Arsenalu do Juventusu za 12 milionów euro. Klub z Londynu może zainkasować dodatkowe trzy miliony w bonusach. Polak przekonał do siebie właścicieli i trenera ekipy z Turynu znakomitymi występami w barwach AS Roma. W tej drużynie rozegrał 72 spotkania, a w minionym sezonie Serie A był bramkarzem, który miał na koncie najwięcej czystych kont. Szczęsny zarobi około 5,5 miliona euro rocznie. Wśród polskich piłkarzy lepiej zarabia tylko Robert Lewandowski w Bayernie.

Zobacz: Wojciech Szczęsny zarobi mniej tylko od Roberta Lewandowskiego. Kwota zwala z nóg!

- Jestem zaszczycony, że dołączyłem do Juventusu. Rozmawiałem już z Gianluigim Buffonem - legendą piłki. Jeśli przychodzisz do tego klubu, to dlatego, że zostałeś wybrany. Nie wahałem się nawet przez moment. Jestem gotowy na to wyzwanie. Juventus to dla mnie najlepsze miejsce na dalszy rozwój i wygrywanie trofeów - mówił na konferencji prasowej Szczęsny, po raz pierwszy jako zawodnik Juve.

Pierwszy sezon Polaka w nowych barwach może być trudny. W bramce "Starej Damy" wciąż będzie stał Buffon, który dopiero po sezonie 2017/2018 zamierza zakończyć karierę. Szczęsny będzie musiał się przemęczyć na ławce rezerwowych, ale wie, że już niedługo będzie podstawowym golkiperem mistrza Włoch.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: