SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Wojciech Szczęsny: To chyba mój najlepszy sezon, bo jeszcze nie dałem d...

Wojciech Szczęsny: To chyba mój najlepszy sezon, bo jeszcze nie dałem d...

18.01.2017, godz. 15:44
Wojciech Szczęsny potrzebny w Romie
foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny wciąż nie wie, gdzie będzie występował w przyszłym sezonie. Jego wypożyczenie do Romy powoli dobiega końca i latem powinien wrócić do Arsenalu. - Moja przyszłość jest cały czas niepewna. Niby motywacja jest ta sama, ale ta niepewność daje ci kopa do jeszcze cięższej pracy - powiedział bramkarz reprezentacji Polski w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

Wojciech Szczęsny w obecnym sezonie jest jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Między innymi dobra postawa naszego bramkarza sprawia, że AS Roma wciąż pozostaje w grze o Scudetto. Czy to jeden z lepszych momentów w jego karierze?

- Chyba najlepszy, bo faktycznie w tym sezonie udało mi się jeszcze nie dać d***. Mam o co walczyć. Moja przyszłość jest cały czas niepewna. Niby motywacja jest ta sama, ale ta niepewność daje ci kopa do jeszcze cięższej pracy. Wyznaczam sobie nowe standardy, staram się ich trzymać. Mam nadzieję, że zachowam je nawet wtedy, kiedy tej niepewności już nie będzie - mówi w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl bramkarz reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny w obecnym sezonie wygrał rywalizację o miano pierwszego z Morganem De Sanctisem oraz bramkarzem "Canarinhos", Alissonem. - Nie rywalizowałem nigdy z tak mocnym bramkarzem o miejsce w składzie. To jest chłopak cichy, ale bardzo pewny siebie. Zdaję sobie sprawę, jaka kariera go czeka i co jest przed nim. Jest niekwestionowaną "jedynką" w kadrze, mimo tego że nie gra w klubie. Ja też mam dodatkową satysfakcję z faktu, że wygrywam rywalizacją z takim bramkarzem. Mamy naprawdę fajną relację, więc staram mu się pomagać i dawać odczuć, że nie jest do końca drugim bramkarzem. Przecież to on broni w Lidze Europy, on najprawdopodobniej będzie bronił w Pucharze Włoch, więc zespół go potrzebuje i ma swoje zadania - dodaje golkiper kadry Adama Nawałki.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: