SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Wszołek strzela jak Boniek

Wszołek strzela jak Boniek

29.07.2013, godz. 06:00
Paweł Wszołek
Paweł Wszołek foto: CYFRASPORT

Paweł Wszołek (21 l.) coraz głośniej puka do pierwszego składu Sampdorii Genua. Były pomocnik Polonii w ostatnich trzech sparingach włoskiego klubu zdobył 5 goli i zaliczył 3 asysty. Ostatnim Polakiem, który popisywał się z tak imponującą skutecznością w meczach towarzyskich klubu z Serie A, był... Zbigniew Boniek (56 l.). Po podpisaniu kontraktu z Juventusem w 1982 roku w grach towarzyskich "Zibi" był najlepszym strzelcem "Starej Damy".

- Jest super. W meczu z Bardonecchią strzeliłem 4 gole i wypracowałem 2 sytuacje bramkowe kolegom. Wygraliśmy 11:0. Po jednej z akcji trener Delio Rossi pochwalił mnie, że zakończyłem ją, jak kiedyś Boniek w Juve. Dzień wcześniej wszedłem na ostatnie pół godziny i trafiłem głową - opowiada "Super Expressowi" Wszołek.

Piłkarze Sampdorii od blisko dwóch tygodni szlifują formę na zgrupowaniu w Alpach. - Zdrowo dostajemy w kość. Schudłem ze 3 kg. O 8 jest pobudka, potem śniadanie i rozgrzewka. Następnie wychodzimy na trening w góry. Ostatnio na jeden ze szczytów wbiegaliśmy osiem razy jednego przedpołudnia. Potem wracamy do bazy na obiad. Po posiłku jest odpoczynek, a od

17 albo sparing, albo kolejne zajęcia. Osobno ćwiczą obrońcy i zawodnicy ofensywni. Dużo pracujemy nad taktyką, a dzień kończymy na siłowni - mówi Paweł.

Przeczytaj koniecznie: Pep Guardiola po porażce z Borussią: Wynik nie odzwierciedla naszej gry

Wszołkowi w aklimatyzacji w nowym środowisku bardzo pomaga Bartosz Salamon (22 l.), który do drużyny z Genui przeszedł z Milanu. - Na Bartka zawsze mogę liczyć. Kiedy mam problem ze znalezieniem właściwego słowa, chętnie służy mi za tłumacza. Na boisku też niezły z niego kozak - chwali kolegę z reprezentacji Polski były piłkarz Polonii. - Trzymamy się z Bartkiem, ale na zgrupowaniu mieszkamy w innych pokojach. Trener uznał, że dzięki temu będę robił szybsze postępy w nauce języka i zakwaterował mnie z Michele'em Fornasierem, obrońcą, który przyszedł do nas z Manchesteru United. Fajny chłopak. Zresztą cała drużyna jest OK - dodaje trzykrotny reprezentant Polski.

Wszołek od podpisania kontraktu z Sampdorią żyje na walizkach. Do ekipy dołączył już na zgrupowaniu w Alpach. Z Piemontu ekipa Delio Rossiego wyjedzie na obóz na Węgry i dopiero po powrocie będzie mógł zadomowić się w Genui.

- Gdy wprowadzę się do swojego mieszkania, dołączy do mnie dziewczyna. Na razie z nią i z najlepszymi kolegami z Polonii utrzymuję kontakt przez Facebooka i Skype'a. Wiadomo, brakuje najbliższych, ale teraz najważniejsza jest Sampdoria - deklaruje Wszołek.

Gole Polaka

Gole Wszołka dla Sampdorii

Sampdoria - Santhia Calcio 6:1 (1 bramka i asysta)

Sampdoria - Bardonecchia 11:0 (4 gole i 2 asysty)

Paweł Wszołek po rozwiązaniu kontraktu z Polonią Warszawa z winy klubu tego lata za darmo trafił do Sampdorii Genua. Z drużyną Delio Rossiego trzykrotny reprezentant Polski podpisał czteroletni kontrakt.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: