SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Wywiad SE z Lewandowskim odbił się szerokim echem w Niemczech

Wywiad SE z Lewandowskim odbił się szerokim echem w Niemczech

09.06.2017, godz. 11:11
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

"Super Express" przeprowadził ekskluzywny wywiad z Robertem Lewandowskim. W pierwszej części kapitan reprezentacji Polski mówił przede wszystkim o rozczarowaniu, które wiązało się z przegraniem wyścigu o tytuł króla strzelców. "Lewy" miał pretensje do swoich kolegów z Bayernu, co zostało zauważone przez niemieckich dziennikarzy. O złości Polaka pisał między innymi "Sport Bild".

Robert Lewandowski w rozmowie z SE skomentował miniony sezon w wykonaniu Bayernu Monachium. Choć obrona tytułu mogła cieszyć Polaka, to liczył na coś więcej. - To był dobry sezon, bo zdobyliśmy mistrzostwo Niemiec. Ale z Pucharem Niemiec byłby bardzo dobry, a gdybyśmy dołożyli jeszcze Ligę Mistrzów - wyśmienity. Jest jednak niedosyt - tłumaczył "Lewy". Nie krył także rozczarowania z innego powodu. W ostatniej kolejce Bundesligi stracił tytuł króla strzelców. W meczu z Freiburgiem (4:1) nie trafił do siatki, natomiast Pierre-Emerick Aubameyang dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Na przestrzeni całego sezonu Bundesligi Gabończyk okazał się lepszy od Polaka o zaledwie jedną bramkę (31:30). Czy utrata tytułu króla strzelców boli Lewandowskiego? - Teraz już nie, ale wcześniej bolało. Może też dlatego, że nie do końca byłem zadowolony z tego, jak drużyna mi pomagała. Odczuwałem złość, byłem rozczarowany postawą drużyny. Tuż po meczu to uczucie mi towarzyszyło - wyjawił kapitan polskiej kadry.

Właśnie na tę wypowiedź Lewandowskiego najbardziej zwrócili uwagę niemieccy dziennikarze. "Sport Bild" napisał o dużym rozczarowaniu napastnika Bayernu postawą swoich kolegów. Dodano, że tytuł króla strzelców był nadrzędnym celem Lewandowskiego, przynajmniej jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia. Mimo, że zdobył mistrzostwo Niemiec, to wciąż czuje się nieco przybity.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu "Super Expressu" z Lewandowskim:

- pierwsza część (o Bayernie Monachium),
- druga część (o reprezentacji Polski).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: