SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Wojciech Szczęsny pożegnał się z AS Roma. Wzruszające chwile

Wojciech Szczęsny pożegnał się z AS Roma. Wzruszające chwile

04.07.2017, godz. 06:39
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Choć nieznana jest jeszcze przyszłość Wojciecha Szczęsnego, to jedno jest pewne - nie zostanie w AS Roma na kolejny sezon. W tym klubie spędził dwa ostatnie lata na wypożyczeniu z Arsenalu. We Włoszech dojrzał jako człowiek i bramkarz, zbierając rewelacyjne oceny pomeczowe. Na Instagramie Polak zamieścił emocjonalny wpis, w którym żegna się ze wszystkimi, którzy byli związani z drużyną z Rzymu.

Wojciech Szczęsny spędził w Romie dwa ostatnie sezony, ale najbardziej dla niego udany był ten, który się właśnie zakończył. W lidze rozegrał 38 spotkań, w których zachował czternaście czystych kont - najwięcej ze wszystkich bramkarzy Serie A. Nic dziwnego, że mocno zabiega o niego mistrz Włoch - Juventus Turyn, ale wciąż nie może się dogadać z Arsenalem, który chce za Polaka 15 milionów euro.

Zobacz: Juventus robi miejsce dla Wojciecha Szczęsnego. Pozbywa się bramkarza

Nie wiadomo, czy Szczęsny przeniesie się do Turynu, czy może wróci do Londynu, ale oficjalnie, z końcem czerwca, przestał już być piłkarzem AS Roma. W związku z tym postanowił napisać wzruszające pożegnanie w języku angielskim. Można je przetłumaczyć na język polski w następujący sposób:

"Dwa lata reprezentowania tego klubu przyniosły mi radość i dumę! Nie znajduję odpowiednich słów, aby podziękować klubowi za możliwości, które tu otrzymałem, sztabowi szkoleniowemu za pomoc w rozwoju, moim klubowym kolegom za wszystkie wspaniałe chwile i zwycięstwa oraz kibicom, którzy zawsze nas wspierali i stali za zespołem. Wszystkim z was będę na zawsze wdzięczny. Dziękuję i Forza Roma" - napisał Szczęsny.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: