SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Zbigniew Boniek ostro skarcił bramkarza Liverpoolu. "Lepiej mówić mniej"

Zbigniew Boniek ostro skarcił bramkarza Liverpoolu. "Lepiej mówić mniej"

17.07.2017, godz. 11:35
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: CYFRA SPORT

Kamil Grabara to jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy. Młody bramkarz gra obecnie w Liverpoolu, ale znany jest też z tego, że raczej nie gryzie się w język. Ostatnio w ironicznym stylu skomentował występ jednego z golkiperów polskiej ekstraklasy, za co ostro mu się oberwało. Nastolatka skarcił nawet... prezes Zbigniew Boniek, który przyznał, że szczególnie w tym wieku "lepiej mówić mniej".

Kamil Grabara w styczniu 2016 roku trafił z Ruchu Chorzów do Liverpoolu, gdzie gra w drużynie młodzieżowej. Juergen Klopp coraz częściej włącza młodego bramkarza do treningów z pierwszą drużyną, ale bezpośredni kontakt z wielkim futbolem chyba nie podziałał na chłopaka najlepiej. Ten bowiem poza dobrymi występami w drużynie U-23 jest też znany ze swojego ciętego języka. Nigdy nie gryzie się w język i często mówi to, co myśli, ale czasem jego wypowiedzi bywają kontrowersyjne.

Tak jak chociażby piątkowy wpis na Twitterze. Grabara opublikował post o treści: "Dobrze, że ruszyła ekstraklasa. Można podziwiać kwiat bramkarstwa". Tymi słowami w ironiczny sposób nawiązał do interwencji Seweryna Kiełpina z Wisły Płock w meczu z Lechią Gdańsk, gdy po rzucie rożnym gola z najbliższej odległości zdobył Mateusz Matras.

Na ten sarkazm szybko zareagował sam golkiper "Nafciarzy", który słusznie zauważył, że Grabara raczej nie powinien krytykować starszych i bardziej doświadczonych od siebie w sytuacji, gdy sam w futbolu dorosłym jeszcze nic nie osiągnął, a nawet nie zagrał w wielu meczach. Co ciekawe zawodnikowi Liverpoolu oberwało się też od... Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN ostrzegł, że w tym wieku powinno się nieco bardziej uważać na słowa. O ile z Kiełpinem dyskutował, tak do odpowiedzi "Zibiego" Grabara się już nie odniósł...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: