SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Zieliński i Lewandowski w jednej drużynie? Bayern szykuje grube miliony!

Zieliński i Lewandowski w jednej drużynie? Bayern szykuje grube miliony!

22.02.2017, godz. 19:56
Robert Lewandowski i Piotr Zieliński
Robert Lewandowski i Piotr Zieliński foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński może zostać klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego! Jak poinformowało włoskie Radio CRC Bayern Monachium coraz poważniej myśli o transferze polskiego pomocnika i jest gotowy uruchomić klauzulę odstępnego, wynoszącą aż 70 milionów euro.

Piotr Zieliński miał ciche wejście do Napoli, ale z czasem zyskał zaufanie trenera Maurizio Sarriego i zaczął grać jak z nut. Wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce. W lidze ma już niezły jak na pomocnika dorobek - 4 gole i 6 asyst. Włoskie media po ostatnich, znakomitych występach pisały, że Zieliński to bardziej artysta niż piłkarz. Teraz informują o zainteresowaniu Bayernu.

Dziennikarze Radia CRC twierdzą, że wybitna forma Zielińskiego wywołała ogromne zainteresowanie ze strony niemieckiego klubu. Ich zdaniem Bayern jest gotowy wyłożyć na stół aż 70 milionów euro, a wtedy Napoli nie będzie miało nic do gadania. Taka kwota odstępnego widnieje w kontrakcie Zielińskiego.

Klub z Neapolu z pewnością nie narzekałby na sprzedaż Polaka, przynajmniej jeśli chodzi o stronę finansową. Choć nasz reprezentant jest ważnym ogniwem drużyny, to nie sposób nie wziąć takich pieniędzy za kogoś, kto latem 2016 roku trafił do drużyny za "marne" 14 milionów euro.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: