SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Poruszająca akcja piłkarzy Polonii Warszawa! #NieMaZeBoli dla Rafała Kośca [WIDEO]

Poruszająca akcja piłkarzy Polonii Warszawa! #NieMaZeBoli dla Rafała Kośca [WIDEO]

24.01.2017, godz. 10:36
Rafał Kosiec
Rafał Kosiec foto: Super Express

Piłkarze Polonii Warszawa pokazali, że mają wielkie serce i nie zostawią swojego kolegi w potrzebie. Rafał Kosiec w wyniku upadku ze schodów doznał złamania kręgosłupa i ma sparaliżowane wszystkie kończyny. Gracze "Czarnych Koszul" postanowili mu pomóc i zorganizowali akcję #NieMaZeBoli. Na czym ona polega? Czy można samemu wesprzeć zawodnika w tych trudnach dla niego chwilach?

Ta przykra historia wydarzyła się 24 marca po meczu Polonii z Ursusem. Rafał Kosiec doznał urazu łokcia i zszedł z boiska, lecz to nie miało wpływu na to, że piłkarz znajduje się obecnie w ciężkim stanie. - Po powrocie do domu zorientowałem się, że zapomniałem czegoś z auta. Zbiegałem po schodach, potknąłem się i poleciałem głową do przodu. Straciłem przytomność, a gdy się ocknąłem, nie mogłem się ruszać - mówił w rozmowie z "Super Expressem" piłkarz, który po przewiezieniu do szpitala przeszedł szczegółowe badania i operację, ale cierpi na paraliż czterokończynowy i codziennie walczy z wielkim bólem.

Z pomocą przyszli mu jego koledzy z drużyny, którzy wymyślili niezwykłą akcję #NieMaZeBoli. - Robimy pompki do momentu, kiedy poczujemy, że więcej nie damy rady, a ból i pieczenie opanują całe nasze ciało. Rafał Kosiec, nasz zawodnik, który uległ wypadkowi cztery miesiące temu, zmaga się właśnie z takim uczuciem każdego dnia - mówią. Podkreślają, że nie ma znaczenia, ile ich się zrobi, a po wykonaniu zadania należy opublikować nagranie w mediach społecznościowych i wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji, pod której opieką znalazł się Rafał. Poniżej podajemy szczegółowe dane do wpłaty.

Fundacja Mistrzów Sportu

Nr konta: 77 1020 1097 0000 7502 0292 7663

Tytuł wpłaty: Rafał Kosiec

JEŚLI KTOŚ CHCE JESZCZE WSPOMÓC RAFAŁA, MOŻE WYSŁAĆ SMS-A (2,46ZŁ) NA NUMER : 72365 O TREŚCI: S4933
LUB WYKONAĆ PRZELEW METODĄ TRADYCYJNĄ NA STRONIE FUNDACJI: SIĘ POMAGA
https://www.siepomaga.pl/rafal-kosiec

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: