SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Absurd w obozie mistrza Anglii. Zwolnili Claudio Ranieriego, nie wiedzą kogo zatrudnić?

Absurd w obozie mistrza Anglii. Zwolnili Claudio Ranieriego, nie wiedzą kogo zatrudnić?

26.02.2017, godz. 17:33
Claudio Ranieri
foto: AP

To się nazywa idiotyczny system zarządzania klubem! Leicester City zwolniło Claudio Ranieriego z funkcji szkoleniowca klubu i zapomniało... wytypować nazwisko następcy. Vichai Srivaddhanaprabha, właściciel klubu, o zdanie zapytał więc piłkarzy. To się nazywa skauting!

Zwolnienie Claudio Ranieriego było sporą sensacją. Włoch doprowadził Leicester do sensacyjnego tytułu mistrzowskiego i wydawało się, że prędzej niż na listę bezrobotnych, jego nazwisko trafi bezpośrednio do nazwy stadionu Lisów. Okazało się jednak, że piłkarzom współpraca z trenerem znudziła się szybciutko i niedawno wystosowali apel do właściciela, by ten pozbył się kłopotliwego pracownika.

Vichai Srivaddhanaprabha nie dość, że poszedł za głosem piłkarzy raz, to teraz zwrócił się do nich ponownie. Tyle że już z pytaniem, kto miałby zostać nowym szkoleniowcem Leicester. I co najśmieszniejsze, wśród kandydatów wymieniony został Nigel Pearson, były trener aktualnych mistrzów Anglii - zastąpił go na stanowisku trenera właśnie Ranieri - który odszedł z King Power Stadium... po konflikcie z obecnym właścicielem.

Nie pytajcie, pachnie nam to kabaretem.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: