SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Aliszer Usmanow kupi Arsenal? Rosyjski bogacz daje MILIARD funtów!

Aliszer Usmanow kupi Arsenal? Rosyjski bogacz daje MILIARD funtów!

20.05.2017, godz. 13:41
Arsenal
Arsenal wicemistrzem Anglii! foto: EAST NEWS

Aliszer Usmanow pójdzie w ślady Romana Abramowicza? Rosyjski przedsiębiorca także chce mieć klub w Londynie na własność. Pragnie przeprowadzić rewolucję w Arsenalu, którą wycenił na miliard funtów! Taką kwotę zaproponował Stanowi Kroenke, który posiada najwięcej udziałów w klubie z Emirates Stadium. Z gigantyczną fortuną Usmanowa Arsenal znów mógłby marzyć o powrocie na szczyt.

Aliszer Usmanow już od dłuższego czasu jest związany z Arsenalem, ale nie w takim stopniu, w jakim by chciał. Na razie posiada mniejszościowy, 30-procentowy pakiet w Arsenalu. Wielokrotnie podkreślał, że jego ambicją jest bycie najważniejszą osobą w klubie, co pozwoli "Kanonierom" rywalizować z najlepszymi pod względem finansowym. Według edycji magazynu Forbes z 2011 roku Usmanow jest najbogatszym człowiekiem w Rosji! Jego fortunę szacuje się na ponad 18 miliardów dolarów.

Czy Usmanow dojdzie do władzy w Arsenalu? To zależy od Stana Kroenke. Amerykański bogacz posiada 67 procent udziałów. Nie wiadomo, czy przyjmie za nie ofertę Rosjanina, opiewającą na miliard funtów. Wielu kibiców i byłych piłkarzy związanych z klubem z Londynu twierdzi, że to przez Kroenke Arsenal od lat nie wygrał ważnego trofeum. Jest on przede wszystkim biznesmenem, któremu zależy na zysku, nie na sportowych osiągnięciach. "Kanonierzy" regularnie grali w Lidze Mistrzów, co zapewniało odpowiedni przychód.

Tym razem może być zupełnie inaczej. Arsenal potrzebuje małego cudu, aby zakwalifikować się do Champions League w przyszłym sezonie. Jeśli wypadnie z TOP4 Premier League, będzie to oznaczało konieczność zmian. Albo odejdzie trener - Arsene Wenger, albo Kroenke odda klub w ręce Usmanowa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: