SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Amerykański sen Zlatana Ibrahimovicia. Za oceanem szykują mu wielki kontrakt

Amerykański sen Zlatana Ibrahimovicia. Za oceanem szykują mu wielki kontrakt

10.03.2017, godz. 11:10
Zlatan Ibrahimović, Manchester United
foto: Eastnews

Zlatan Ibrahimović znakomicie odnalazł się w Manchesterze United. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie "Ibra" strzelił dla ekipy z Old Trafford już dwadzieścia sześć goli. Wciąż jednak nie podpisał nowej umowy z "Czerwonymi Diabłami". Wykorzystać chcą to działacze Los Angeles Galaxy. Amerykanie zamierzają zaoferować Szwedowi najbardziej lukratywny kontrakt w historii tamtejszego kontraktu.

Los Angeles Galaxy zamierza pobić amerykański rekord. Dotychczas najwięcej w MLS zarabia Kaka. Piłkarz Orlando City inkasuje niespełna siedem milionów euro. Zlatan Ibrahimović za oceanem mógłby liczyć na znacznie więcej. Pikanterii dodaje fakt, że szwedzki napastnik bardzo często mówił, że chętnie spróbowałby swoich sił w Stanach Zjednoczonych.

Mimo trzydziestu pięciu lat na karku "Ibra" wciąż gra znakomicie. W tym sezonie w barwach Manchesteru United strzelił już dwadzieścia sześć goli, w tym dwa w finale Pucharu Ligi. Jego umowa z "Czerwonymi Diabłami" obowiązuje do końca obecnego sezonu i wciąż nie została przedłużona o kolejne dwanaście miesięcy. Jeśli Ibrahimović chce zostać na Old Trafford, to zyskał właśnie dużą kartę przetargową w negocjacjach, dotyczących nowej umowy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: