SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Andrea Pirlo przejdzie do Chelsea? To będzie jego nowa rola

Andrea Pirlo przejdzie do Chelsea? To będzie jego nowa rola

06.04.2017, godz. 11:27
Andrea Pirlo, Juventus Turyn
Andrea Pirlo, Juventus Turyn foto: Eastnews

Obecnie Andrea Pirlo gra w Stanach Zjednoczonych w barwach New York City FC. Już po sezonie może jednak zakończyć piłkarską karierę i wrócić do Europy. Bardzo chciałby go Antonio Conte, który jest menedżerem londyńskiej Chelsea. Pirlo na Stamford Bridge ma pełnić funkcję jego asystenta.

Informację o tym, że Andrea Pirlo ma rozpocząć trenerską karierę w Chelsea podał podczas audycji w radiu Talk Sport Ray Wilkins. Była gwiazda "The Blues" podkreśliła, że temat ten pojawiał się w tym roku na Stamford Bridge przynajmniej kilkanaście razy. Ma to ścisły związek z faktem, że dotychczasowy asystent Antonio Conte - Steve Holland - opuści wkrótce lidera Premier League, by pomagać w prowadzeniu reprezentacji Anglii.

- Pirlo jest jedynym, którego chce menedżer. Conte prowadził go w Juventusie do trzydziestego czwartego roku życia. To naprawdę jedyny człowiek, który według bossa może zastąpić Hollanda - podkreślił kilkukrotnie Wilkins. Problemem jest jednak postawa działaczy Chelsea. Oni chcieliby, żeby dotychczasowego asystenta zastąpił ktoś z wewnątrz klubu.

Ray Wilkins nie ma jednak wątpliwości, że jeśli londyńczycy utrzymają obecną formę, to włoski menedżer będzie mógł postawić na swoim. - Wierzę, że jeśli zdobędzie mistrzostwo, to władze spełnią każde jego życzenie - stwierdził.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: