Arsenal - Manchester United

Autor: East News Arsenal - Manchester United

Premier League: Arsenal walczy o Ligę Mistrzów! Łatwo pokonał Manchester United

2017-05-07 20:51

Arsenal wygrał u siebie z Manchesterem United 2:0. Goście grali mocno osłabionym składem, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Alexis Sanchez i spółka robili co chcieli. Zasłużenie zgarnęli komplet punktów, dzięki czemu wciąż mogą marzyć o Lidze Mistrzów.

Meczem z Manchesterem United Arsenal udowodnił, że jeszcze nie złożył broni i będzie walczył do ostatniej kolejki o miejsce w TOP 4 Premier League. "Kanonierzy" zdominowali ekipę Jose Mourinho, której zależało tylko na dowiezieniu bramkowego remisu do końcowego gwizdka.

Choć udało im się utrzymać wynik 0:0 w pierwszej połowie, to w drugiej piłkarze Arsene'a Wengera podkręcili tempo. Już w 58. minucie prowadzili 2:0 po golach Granita Xhaki i Danny'ego Welbecka - byłego "Czerwonego Diabła". Mieli nawet kilka szans na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie kibice nie zobaczyli już żadnej bramki.

Szósty Arsenal zbliżył się do piątego Manchesteru United na odległość dwóch punktów. "Kanonierzy" mają jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Arsenal - Manchester United 2:0 (0:0)