Sport piłka nożna premier league Premier League: Arsenal walczy o Ligę Mistrzów! Łatwo pokonał Manchester United

Premier League: Arsenal walczy o Ligę Mistrzów! Łatwo pokonał Manchester United

07.05.2017, godz. 18:51
Arsenal - Manchester United
Arsenal - Manchester United foto: EAST NEWS

Arsenal wygrał u siebie z Manchesterem United 2:0. Goście grali mocno osłabionym składem, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Alexis Sanchez i spółka robili co chcieli. Zasłużenie zgarnęli komplet punktów, dzięki czemu wciąż mogą marzyć o Lidze Mistrzów.

Meczem z Manchesterem United Arsenal udowodnił, że jeszcze nie złożył broni i będzie walczył do ostatniej kolejki o miejsce w TOP 4 Premier League. "Kanonierzy" zdominowali ekipę Jose Mourinho, której zależało tylko na dowiezieniu bramkowego remisu do końcowego gwizdka.

Choć udało im się utrzymać wynik 0:0 w pierwszej połowie, to w drugiej piłkarze Arsene'a Wengera podkręcili tempo. Już w 58. minucie prowadzili 2:0 po golach Granita Xhaki i Danny'ego Welbecka - byłego "Czerwonego Diabła". Mieli nawet kilka szans na podwyższenie wyniku, ale ostatecznie kibice nie zobaczyli już żadnej bramki.

Szósty Arsenal zbliżył się do piątego Manchesteru United na odległość dwóch punktów. "Kanonierzy" mają jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Arsenal - Manchester United 2:0 (0:0)
Granit Xhaka 55, Danny Welbeck 58

Żółte kartki: Laurent Koscielny

Arsenal: Cech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberain (85. Bellerin), Ramsey, Xhaka (77. Coquelin), Gibbs – Oezil, Sanchez – Welbeck (85. Giroud)

United: De Gea – Tuanzebe, Jones, Smalling, Darmian – Carrick, Herrera (63. Rashford), Mata (85. McTominay), Mchitarjan (61. Lingard) – Marial, Rooney.

KONIEC! Arsenal pewnie wygrał 2:0 i wciąż liczy się w walce o TOP 4. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

85' - Podwójna zmiana w Arsenalu. Giroud zastąpił Welbecka, a Bellerin zmienił Oxlade'a-Chamberlaina.

83' - Wreszcie przycisnęli piłkarze Mourinho, ale czy nie za późno? Arsenal gra dziś bardzo uważnie w obronie, szczególnie w drugiej połowie.

80' - Goście mają dziesięć minut z okładem na odrobienie strat. Na razie nie pachnie nawet jednym golem dla United, co dopiero mówić o dwóch. Mourinho ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania.

77' - Kontuzjowany Xhaka musi opuścić boisko. Za niego wszedł Coquelin.

75' - Żadnego pomysłu nie mają piłkarze United. Dziś wyglądają na takich, którym piłka przy nodze tylko przeszkadza. Na razie nawet oni nie wierzą w odrobienie strat.

71' - Znakomite podanie Oezila nie znalazło adresata. Niemiec wścieka się na kolegów, bo to mogło być 3:0.

69' - A gospodarze polują na trzecią bramkę i dobicie United. Rozochocił się Xhaka po golu na 1:0, lecz tym razem fatalnie przestrzelił.

67' - Koscielny jako pierwszy dostał żółtą kartkę.

64' - Druga zmiana w United. Rashford zastąpił Herrerę. Goście będą atakować - innego wyjścia nie mają.

61' - Reaguje Mourinho pierwszą zmianą. Mchitarjana zastąpił Lingard.

Sprytnie Anglik schował się za plecami obrońcy:

Ależ ruszyli do ataku Kanonierzy - i od razu mają dwa gole! Tym razem Welbeck najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową z bliska nie dał szans bramkarzowi United!

58' - 2:0 ARSENAL! WELBECK!!!

Wyglądało to tak:

Choć wydaje się, że to trafienie powinno zostać zaliczone jako gol samobójczy Herrery. Po strzale Xhaki piłka odbiła się od pleców Hiszpana i przelobowała De Geę!

55' - 1:0 ARSENAL! XHAKA strzelcem gola!

53' - Dziwne, że po przerwie piłkarze wyglądają na dość leniwych. Powinni szaleć, bo remis jest fatalnym rezultatem dla obu ekip.

50' - Obraz gry się nie zmienia - atakuje Arsenal, a goście od czasu do czasu wchodzą na połowę gospodarzy, po czym znów muszą się cofać i bronić.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

Arsenal - Manchester United 0:0 (po 1. połowie).

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Arsenal przeważa, ale nie potrafi znaleźć sposobu na pokonanie znakomitego De Gei. Jak odpowiedzą goście po przerwie? A może dalej będą się bronić na 0:0?

43' - Gospodarze szukają swoich okazji na skrzydle, gdzie niesamowitą szybkość pokazuje Oxlade-Chamberlain. Walczyć z nim stara się Rooney, ale wygląda to mniej więcej tak:

40' - Obu zawodnikom nic poważnego się nie stało. Gramy dalej. Swoje ataki kontynuują Kanonierzy, ale już od dłuższego czasu nie oddali strzału w kierunku bramki De Gei.

38' - Przerwa w grze. Monreal i Herrera zderzyli się głowami.

36' - Ramsey mógł wypracować sytuację Sanchezowi, lecz nie pierwszy raz w tym meczu niepotrzebnie wszedł w drybling i stracił piłkę. Słabo gra na razie Walijczyk, tak jak w całym sezonie.

33' - Tym razem strzelał Oxlade-Chamberlain, lecz on także przegrał pojedynek z De Geą - bramkarzem sezonu Premier League. Bez Hiszpana United byliby znacznie niżej w tabeli...

31' - "SETKA" zmarnowana przez Welbecka! Dostał idealne podanie w polu karnym, lecz Anglik zbyt długo składał się do strzału i nie trafił nawet w światło bramki.

30' - Po niesamowitym początku nieco siadło tempo tego spotkania. Wciąż piłkę kontroluje Arsenal, ale goście mieli swoje okazje. Nie wygląda na to, żeby miało się skończyć na bezbramkowym remisie.

25' - Xhaka znów pokazał, że lubi ostrą grę. W tym sezonie obejrzał już dwie czerwone kartki. Czy dziś zapracuje na trzecią? Nie potrafi panować nad nerwami.

22' - Cech dwukrotnie ratował Arsenal. Za każdym razem znakomicie czytał grę gości i wiedział, gdzie piłka będzie dośrodkowywana.

19' - Ależ aktywny jest Martial. To on rozpoczyna wszystkie akcje United. Tym razem zagrał jednak ręką i nici z szybkiej kontry.

16' - Dopiero kwadrans gry za nami, a już mieliśmy kilka francuskich pojedynków Koscielnego z Martialem. Defensor Kanonierów będzie miał dziś pełne ręce roboty z szybkim skrzydłowym United.

Klasa sama w sobie.

13' - Zaznacza się przewaga gospodarzy. Goście będą szukać swoich szans po szybkich kontratakach, ale przez większość spotkania ograniczą się do obrony. Tak już lubi od lat grać Mourinho w wielkich meczach.

10' - To powinno być 1:0 dla Arsenalu! Ramsey znakomicie uderzył w kierunku dalszego słupka bramki United, ale znów genialną paradą popisał się De Gea.

7' - Błyskawiczna odpowiedź gości! Z piłką urwał się szybki Martial, uderzył z "czuba", bo nie miał czasu na lepszy strzał, ale genialnie interweniował Petr Cech!

5' - Pierwsza groźna akcja przeprowadzona została przez Arsenal. Kończył ją Sanchez, ale strzelał zbyt lekko, aby pokonać De Geę.

1' - GRAMY!

Za pięć minut początek spotkania.

Dziś swój mecz zremisował Liverpool, a to świetna wiadomość zarówno dla Arsenalu jak i Manchesteru United. Zwycięstwo na Emirates Stadium pozwoli jednej z tych drużyn przybliżyć się do miejsca w TOP4.

Arsenal kontynuuje grę trójką obrońców. Na szpicy dziś nie rozpocznie Olivier Giroud, a Danny Welbeck. Arsene Wenger z pewnością liczy na szybkość Anglika. Z jego skutecznością bywa różnie...

Zaczynamy od składów. W takim zestawieniu rozpoczną goście z Manchesteru. Warto zwrócić uwagę na 19-letniego Axela Tuanzebe, który dostał dziś swoją szansę. Jose Mourinho nie miał wyjścia. Jego drużynę dopadła plaga kontuzji.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu Premier League Arsenal - Manchester United!
False 3208 True 1 2017-05-07 16:50:00 True 30