Alex Oxlade Chamberlain, Arsenal Londyn

Autor: Eastnews Alex Oxlade Chamberlain, Arsenal Londyn

Arsenal z Tarczą Wspólnoty, Ox bohaterem Kanonierów

2015-08-03 15:37

Arsenal Londyn świetnie rozpoczął nowy sezon - ekipa Arsene'a Wengera wywalczyła pierwsze trofeum w sezonie. Kanonierzy po pięknym golu Alexa Oxlade-Chamberlaina pokonali Chelsea Londyn 1:0 w meczu o Tarczę Wspólnoty. Czy to zapowiedź udanego całego sezonu dla piłkarzy z północnego Londynu?

Mecz był bardzo zacięty, ale w pierwszych 20 minutach zabrakło groźnych sytuacji. Stagnację przerwał Alex Oxlade-Chamberlain, który w 24. minucie strzelił, jak się okazało, jedynego gola spotkania. Pomocnik Arsenalu w polu karnym znakomitym zwodem zgubił Cesara Azpilicuetę i strzałem w okienko pokonał bramkarza Chelsea.

Wojciech Szczęsny po debiucie w Romie: Dobrze, że mam to już za sobą

Po przerwie obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki, ale po stronie Chelsea znakomitą okazję zmarnował Eden Hazard, a uderzenie Oscara z rzutu wolnego wspaniale obronił debiutujący Petr Cech, były bramkarz Chelsea. Kanonierzy też mieli szanse, ale Santi Cazorla i Kieran Gibbs nie zdołali pokonać golkipera The Blues.

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 1:0 (1:0)
Bramki: Chamberlain 24

Arsenal Londyn: Petr Cech - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin, Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain (77.Mikel Arteta), Santi Cazorla, Mesut Oezil, Theo Walcott (66. Olivier Giroud)

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry (82. Victor Moses), Cesar Azpilicueta (69. Kurt Zouma), Nemanja Matić, Ramires (54. Oscar), Willian, Cesc Fabregas, Eden Hazard, Loic Remy (46. Radamel Falcao).

Żółte kartki: Coquelin - Azpilicueta