Sport piłka nożna premier league Bartosz Kapustka doczekał się debiutu w Leicester City!

Bartosz Kapustka doczekał się debiutu w Leicester City!

07.01.2017, godz. 19:54
Bartosz Kapustka, Leicester

Bartosz Kapustka czekał, czekał i wreszcie się doczekał! Polak na długo zapamięta datę 7 stycznia. Po kilku miesiącach zadebiutował w pierwszej drużynie Leicester City w oficjalnym meczu. Kadrowicz Adama Nawałki zaliczył epizod w starciu Pucharu FA z Evertonem. Mistrzowie Anglii wygrali na Goodison Park 2:1.

Leicester City w 1/32 finału Pucharu FA trafiło na bardzo trudnego przeciwnika. Mistrzowie Anglii musieli zmierzyć się na wyjeździe z Evertonem. Na Goodison Park było w sobotę bardzo ciekawie. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze. Dla "The Toffees" trafił Romelu Lukaku. Wydawało się, że "Lisom" o awans będzie bardzo trudno. Sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi, wziął jednak Ahmed Musa. W ciągu pięciu minut strzelił on dwa gole, co zagwarantowało Leicester awans do dalszej fazy rozgrywek.

Po kilku miesiącach pobytu na Wyspach szansę debiutu otrzymał wreszcie Bartosz Kapustka. Reprezentant Polski wszedł na boisko w osiemdziesiątej czwartej minucie. Choć czasu dostał mało, to był bardzo aktywny. W końcówce otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny i oddał celny strzał na bramkę Evertonu. Drugi z Polaków - Marcin Wasilewski - nie zmieścił się w meczowej kadrze przyjezdnych.

Everton - Leicester City 1:2 (0:0)
Bramki: Romelu Lukaku 63 - Ahmed Musa 66, 71

Everton: Robles - Mori, Williams, Holgate (46. Deulofeu) - Coleman, Davies, Barry, Barkley (75. Kone), Baines - Lukaku, Valencia (62. Mirallas)

Leicester: Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Chilwell - Mendy, Ndidi, Drinkwater - Gray (77. Fuchs), Ulloa (35. Musa), Albrighton (84. Kapustka)

Żółte kartki: Mori - Kapustka

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora