SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Bartosz Kapustka na radarze wielu klubów. Trafi do Turcji?

Bartosz Kapustka na radarze wielu klubów. Trafi do Turcji?

14.11.2016, godz. 15:45
Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka foto: EAST NEWS

Bartosz Kapustka wciąż nie może się przebić do pierwszego składu Leicester City. Zbliża się zimowe okienko transferowe, a sytuację Polaka uważnie śledzi kilka klubów. Wcześniej mówiło się o zainteresowaniu drużyn z Championship, a teraz po Kapustkę zgłosiła się ekipa z Turcji.

Oczywiście nie chodzi o definitywny transfer, tylko wypożyczenie. Claudio Ranieri nie po to kupował do Leicester City utalentowanego Kapustkę, aby po połowie sezonu oddać go za grosze. Włoski trener na razie nie widzi 19-latka w pierwszej drużynie "Lisów", a doskonale wie, że tak młody piłkarz musi grać, aby się rozwijać. Mecze w rezerwach to nie to samo. Coraz głośniej mówi się więc o wypożyczeniu Kapustki do klubu, w którym regularnie będzie dostawał szanse. Już zgłosiły się cztery kluby z Championship: Birmingham City, Wolverhampton Wanderers, Nottingham Forest i Derby County.

Teraz, do walki włączył się turecki Trabzonspor, o czym poinformował portal Fotospor.com. Wszystko przez Adriana Mierzejewskiego, który z powodzeniem występował w tej drużynie i wciąż pozostaje w dobrych relacjach z władzami Trabzonsporu. Były reprezentant Polski ma pomóc Kapustce w tymczasowej przeprowadzce do Turcji. Czy to byłby dobry kierunek dla byłego zawodnika Cracovii? Naszym zdaniem powinien zostać w Anglii i na zapleczu uczyć się twardych realiów tamtejszej gry, bo właśnie tego wymaga od Kapustki Ranieri. Zdaniem trenera Leicester Polak musi się wzmocnić fizycznie, co pozwoli mu na skuteczniejszą walkę w powietrzu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: