SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Bartosz Kapustka nie może iść na wypożyczenie! Wszystko przez przepisy FIFA

Bartosz Kapustka nie może iść na wypożyczenie! Wszystko przez przepisy FIFA

14.12.2016, godz. 16:54
Bartosz Kapustka, Leicester
foto: EAST NEWS

Bartosz Kapustka był już wielokrotnie przymierzany do kliku klubów, które w zimowym okienku transferowym chętnie przygarnęłyby pomocnika na zasadzie wypożyczenia. Wygląda jednak na to, że Kapustka nie ma żadnego pola manewru i musi zostać w Leicester City.

Bartosz Kapustka znów ma pod górkę. Wydawało się, że odpocznie od głębokich rezerw Leicester City i znów zacznie regularnie grać w innej drużynie. Chęć wypożyczenia Polaka zgłosiło kilka klubów z Anglii i Turcji. Niestety mogą one zapomnieć o skorzystaniu z usług byłego gracza Cracovii. Na przeszkodzie stoją przepisy FIFA. Zgodnie z nimi piłkarz w jednym sezonie może grać co najwyżej w dwóch drużynach. Kapustka wykorzystał ten limit. Jeszcze przed transferem rozegrał 61 minut w Ekstraklasie.

Naszego skrzydłowego nie ratuje nawet fakt, że nie zadebiutował w oficjalnym meczu dorosłej drużyny Leicester City, ponieważ występował w zespole do lat 23. W świetle przepisów FIFA reprezentowanie młodzieżowej drużyny klubu także się liczy, co zauważył na Twitterze skaut Arsenalu Tomasz Pasieczny. Sytuację Kapustki porównał z problemem Hatema Ben Arfy. Francuz nie mógł przenieść się do drużyny Nice, gdyż wcześniej występował w Newcastle oraz zespole U-21 Hull City.

Jeśli Kapustka za wszelką cenę chciałby udać się na wypożyczenie, to ma tylko jedną opcję:

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: