SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna premier league Bartosz Kapustka zagra w Leicester! Jadę do Anglii i zaczynam nową przygodę [WIDEO]

Bartosz Kapustka zagra w Leicester! Jadę do Anglii i zaczynam nową przygodę [WIDEO]

31.07.2016, godz. 09:55
Bartosz Kapustka, reprezentacja
Bartosz Kapustka podczas meczu Polska - Irlandia 1-0 foto: Super Express

To już pewne - Bartosz Kapustka będzie nowym piłkarzem Leicester City. Nie było jeszcze oficjalnej prezentacji, ale transfer do drużyny mistrza Anglii potwierdził sam zainteresowany w rozmowie z TVP Sport. Teraz pozostaje tylko czekać na zdjęcia młodego pomocnika w nowej koszulce. Co powiedział Kapustka o Leicester i trenerze Claudio Ranierim?

Kapustka w rozmowie z TVP Sport nie owijał w bawełnę. Wyjawił, że przeniesie się na Wyspy, aby reprezentować mistrzowskie "Lisy". - W najbliższych dniach udam się do Anglii i tam zacznę nową przygodę. Leicester było najbardziej konkretnym klubem i stąd mój wyjazd. Nie idę tam tylko dlatego, że fajnie brzmi nazwa klubu, a w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Anglii - powiedział reprezentant Polski potwierdzając, że opuści Cracovię.
Dodał, że jednym z głównych powodów wyboru Leicester był włoski trener. - Dużo znaczyło dla mnie zainteresowanie trenera Claudio Ranieriego. Już wcześniej pytał o mnie i chciał, żebym dołączył do jego zespołu - wyjawił pomocnik.
Kiedy oficjalne ogłoszenie transferu? Kapustka ma udać się do Leicester na testy medyczne w niedzielę. To oznacza, że w poprzedniej kolejce ligowej zagrał swój ostatni mecz w barwach "Pasów" (z Termaliką Nieciecza). Ominie go weekendowe starcie z Górnikiem Łęczna.
Ile będzie kosztował? Angielskie media donoszą, że Leicester zapłaci za Kapustkę ponad 7 mln funtów - to będzie rekord na naszym podwórku! Żaden piłkarz nie został sprzedany z polskiej ligi za takie pieniądze. Gratulujemy!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: