SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Bartosz Kapustka trafi do Serie A? Włosi chcą polski talent

Bartosz Kapustka trafi do Serie A? Włosi chcą polski talent

19.03.2017, godz. 11:30
Bartosz Kapustka, Leicester City
foto: EAST NEWS

Bartosz Kapustka i Genua. To z tym włoskim miastem kojarzona jest przyszłość jednego z największych talentów polskiego futbolu. Genoa CFC lub Sampdoria - w jednym z tych klubów wylądować ma były gracz Cracovii, który w ostatnim roku tylko trzykrotnie wystąpił w pierwszej drużynie Leicester City. Dobry wybór?

Kapustka w Sampdorii mógłby dołączyć do małej polskiej kolonii. W zespole z Genui grają już bowiem Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński. Obaj z bardzo dobrym skutkiem, łapiąc się do wyjściowej jedenastki i zbierając spore doświadczenie w jednej z najlepszych lig świata. Dla Kapustki byłby to znakomity scenariusz. I jak najbardziej realny. Władze Leicester City, mimo zainwestowania sporych pieniędzy w reprezentanta Polski, już zimą chcieli oddać zawodnika do innej ligi. Tyle że na przeszkodzie stanęły wówczas przepisy. Latem - zwłaszcza po udanych młodzieżowych mistrzostwach Europy - problem zniknie.

Kapustka w Premier League nie ma już czego szukać. Mimo problemów mistrzów Anglii, mimo słabych wyników w lidze, mimo zmian na ławce szkoleniowej, Polak nie wskoczył do pierwszej drużyny Lisów i jeśli chce się rozwijać, musi zejść piętro niżej. Najpierw by złapać doświadczenie, dopiero później - by walczyć o miejsce w składzie najlepszych ekip Starego Kontynentu.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: