Artur Boruc

Autor: East News Artur Boruc

Bournemouth - Arsenal 0:2. Artur Boruc pobity w minutę! [WIDEO]

2016-02-07 18:00

Najpierw Oezil w 23. minucie, minutę później Oxlade-Chamberlain i pozamiatane! Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z AFC Bournemouth 2:0 i dogonił drugi w tabeli Tottenham. Zobaczcie, jak bramki w niedzielne popołudnie puszczał Artur Boruc.

Mecz rozczarował. Artur Boruc dopiero w 55. minucie zanotował pierwszą skuteczną interwencję. Szkopuł w tym, że już wtedy goście prowadzili 2:0. W  23. minucie swoją słabszą - prawą - nogą pokonał go Mesut Oezil. Niemiec na gola czekał od 28 grudnia, gdy pokonał też Boruca. A Arsenal wygrał u siebie również 2:0.

Gospodarzy dobił chwilę później "Ox". Utalentowany piłkarz na bramkę czekał dużo dłużej od Oezila, bo półtora roku. Arsenal dopisał sobie pierwszy od 2 stycznia komplet punktów i dogonił Tottenham. Obie ekipy do prowadzącego Leicester tracą po 5 punktów.

Bournemouth - Arsenal 0:2 (0:2)
0:1 - Mesut Oezil 23', 0:2 - Alex Oxlade-Chamberlain 24'

Bournemouth: Artur Boruc - Adam Smith, Simon Francis, Steve Cook, Charlie Daniels, Andrew Surman, Matt Ritchie (66' Junior Stanislas), Dan Gosling (65' Joshua King), Harry Arter, Marc Pugh, Benik Afobe (77' Lewis Grabban)

Arsenal: Petr Cech - Hector Bellerin, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain (67' Francis Coquelin), Mesut Oezil, Alexis Sanchez (82' Kieran Gibbs), Olivier Giroud (90+3' Theo Walcott)