SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Chcą zamęczyć Liverpool! Absurdalna decyzja władz Premier League

Chcą zamęczyć Liverpool! Absurdalna decyzja władz Premier League

17.11.2016, godz. 15:37
Dejan Lovren, Liverpool
foto: EAST NEWS

Juergen Klopp dokonał rzeczy niesamowitej. Po kilku latach przerwy Liverpool znowu gra tak, że kibice chcieliby oglądać drużynę jak najcześciej. Ich marzenie spełniły władze Premier League, jednak nie pomyślały w tym wszystkim o piłkarzach "The Reds", którzy przez ich decyzję będą musieli zagrać dwa spotkania w... niespełna czterdzieści osiem godzin!

Gdy piłkarze Liverpoolu dostali informację o decyzji dotyczącej terminarza w końcówce tego roku i na początku kolejnego zapewne uznali ją za żart. Ciężko wyobrazić sobie miny futbolistów "The Reds", gdy okazało się, że władze Premier League ułożyły kalendarz na serio. Co jest problemem? To, że ustalono, że podopieczni Juergena Kloppa na przełomie 2016 i 2017 roku rozegrają dwa mecze ligowe w... niespełna czterdzieści osiem godzin. Najpierw w sylwestra podejmą na Anfield Manchester City o godzinie 18:30, a 2 stycznia o 16:00 po przebyciu trzystu kilometrów będą musieli zagrać na wyjeździe z Sunderlandem.

Z takiego obrotu sprawy niezadowolony jest rzecz jasna trener lidera Premier League. – Bardzo szanuję angielskie tradycje i sam jestem ich entuzjastą, ale będziemy mieli niecałe dwa dni na odpoczynek. W jaki sposób mam przygotować swoich zawodników do meczu z Sunderlandem? Mamy zagrać na 50 procent możliwości z City, żeby w poniedziałek znów wyjść na boisko? - skomentował ironicznie Klopp.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: