SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Chelsea rozbije bank? Diego Costa zostanie sprzedany za 150 milionów euro?!

Chelsea rozbije bank? Diego Costa zostanie sprzedany za 150 milionów euro?!

26.02.2017, godz. 19:31
Diego Costa
foto: Eastnews

Chińczycy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa! Klub Tianjin Quanjian przysłał niedawno astronomiczną ofertę za Diego Costę! Snajper londyńczyków mógł zarobić 100 milionów euro przez 3 lata, a The Blues zarobić na swoim piłkarzu kolejne 107 milionów. Tyle że Anglicy oczekują kwoty o 43 miliony wyższą, a negocjacje ponoć wciąż trwają!

Sensacyjną informacją podał francuski "SFR Sport". Chińczycy usłyszeli od Chelsea, że mogą oddać swojego napastnika, ale w zamian zażądali aż 150 milionów euro. I co najzabawniejsze, władze Tianjin Quanjian wcale nie zrezygnowały z transakcji, a jedynie dały sobie czas do namysłu. Co oznacza, że Hiszpan urodzony w Brazylii już niedługo może zostać zdecydowanie najdroższym piłkarzem w historii futbolu. Bardziej wartościowym niż Cristiano Ronaldo, Gareth Bale czy Paul Pogba. Czy ktoś za Wielkim Murem zupełnie oszalał?

Diego Costa w tym sezonie faktycznie znajduje się w znakomitej formie. Zdobył do tej pory na boiskach Premier League 16 goli. Stanowi o sile zdecydowanego lidera Premier League. Tyle tylko, że chyba nawet to nie tłumaczy kosmicznie wysokiej sumy odstępnego. No bo skoro tyle warty jest Diego Costa, to ile trzeba dzisiaj zapłacić za Edena Hazarda? A ile za Lionela Messiego?

A dla Tianjin Quanjian to tylko kontynuacja owocnej zabawy podczas zimowego okienka transferowego. Wcześniej klub pozyskał Alexandre Pato oraz Axela Witsela.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: