Eden Hazard, Chelsea Londyn

Autor: Eastnews Eden Hazard, Chelsea Londyn

Chelsea zremisowała z Arsenalem i jest o włos od tytułu. Piłkarskie szachy w derbach Londynu

2015-04-26 21:11

Mecze Arsenal - Chelsea zawsze wzbudzały wiele emocji i podobnie było tym razem. Szczególnie, że obie drużyny znajdowały się na szczycie tabeli Premier League. Przez 90 minut nie oglądaliśmy jednak bramek, a remis jest korzystny dla Chelsea, bowiem zbliża ją do tytułu mistrzowskiego.

Spodziewaliśmy się zawrotnego tempa, wielu goli i emocji. O ile fragmentami intensywność meczu była duża, to sytuacji podbramkowych nieco brakowało. Tak samo jak goli. Ale ostatecznie mecz ten wyglądał tak jak wiele spotkań Arsenalu i Chelsea w ostatnich latach. W pięciu poprzednich derbach Londynu oglądaliśmy aż trzy bezbramkowe remisy, dlatego wynik zupełnie nie powinien dziwić.

Jose Mourinho zażartował z rzecznika prasowego! Wciągnął we wszystko dziennikarzy [WIDEO]

Mimo braku goli momenty były. W pierwszej połowie głównie pod bramką Arsenalu, który choć wyglądał lepiej, to sytuacji nie stwarzał. Chelsea dwa razy domagała się rzutu karnego, ale sędzia Michael Oliver już na początku meczu postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Pozwalał grać, nie gwizdał delikatnych fauli, ale kontrowersje wzbudziła szczególnie sytuacja Oscara. Brazylijczyk został w polu karnym staranowany przez Davida Ospinę. lecz rzutu karnego nie było.

W drugiej połowie to Arsenal miał lepsze sytuacje, choć do miana "stuprocentowych" im daleko. Z dogodnych pozycji nie trafiali Per Mertesacker i Santi Cazorla. Gdy wreszcie w doliczonym czasie gry gospodarze mieli okazję przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, kilka metrów przed bramką w piłkę nie trafili kolejno Mesut Oezil i Danny Welbeck. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0. Chelsea musi rozegrać jeszcze 5 meczów i ma 10 pkt przewagi nad drugim Manchesterem City. Arsenal zaś spadł z 2. na 3. miejsce podium i o tytuł wicemistrza Anglii będzie musiał walczyć w następnych kolejkach.

Arsenal - Chelsea 0:0

Arsenal: David Ospina - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Aaron Ramsey, Santi Cazorla, Francis Coquelin (76. Danny Welbeck), Mesut Oezil, Alexis Sanchez - Olivier Giroud (84. Theo Walcott)

Chelsea: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta - Oscar (46. Didier Drogba), Nemanja Matić, Cesc Fabregas (90. Kurt Zouma), Ramires, Willian (94. Juan Cuadrado) - Eden Hazard

Żółte kartki: Coqueilin, Ramsey, Cazorla, Monreal - Fabregas, Willian, Ivanović