SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Ciało polskiego kibica United wróci do ojczyzny. Wielkie serca internautów

Ciało polskiego kibica United wróci do ojczyzny. Wielkie serca internautów

06.04.2017, godz. 11:42
Arkadiusz Gredecki
foto: Crowdfunder

W takich chwilach Internet potrafi się zjednoczyć. W środę pisaliśmy o tragicznie zmarłym polskim kibicu Manchesteru United. Rodzina 20-latka nie miała pieniędzy, by przetransportować ciało do ojczyzny i zorganizowano w sieci zbiórkę na ten cel. Dość szybko udało się uzyskać potrzebną kwotę i Arkadiusz Gredecki zostanie pochowany w swoim rodzinnym Rypinie.

Arkadiusz Gredecki był zagorzałym kibicem Manchesteru United. Kilka dni temu jego życie zostało jednak brutalnie skrócone. 20-latek zginął pod kołami pociągu w angielskim Stafford. Wolą rodziny było, by chłopak został pochowany w rodzinnym Rypinie. Problemem okazały się jednak pieniądze. Sprowadzenie trumny z ciałem wiązało się z ogromnymi kosztami, których rodzina Arka nie była w stanie pokryć.

W związku z tym ciocia 20-latka poprosiła o pomoc internautów. Na portalu crowdfunder.co.uk zorganizowano zbiórkę pieniędzy, mających umożliwić transport i wyprawienie pogrzebu. Internet po raz kolejny zareagował w piękny sposób. W krótkim czasie udało zebrać się potrzebne dwa tysiące funtów. Pani Edyta, pomysłodawczyni zbiórki, nie ukrywała, że wszystkim członkom rodziny spadł kamień z serca. "Kochani!! Dziękujemy za tak szybki odzew z waszej strony, jesteście wielcy!! Z całego serca dziękujemy!" - napisała.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: