Sport piłka nożna premier league Derby Manchesteru dla City! Guardiola znów lepszy od Mourinho, De Bruyne bohaterem Obywateli

10.09.2016, godz. 18:39
Kevin De Bruyne i Nolito, Manchester City

Starcie Manchester United - Manchester City zaczynało 4. kolejkę Premier League, a śmiało można było stawiać, że będzie najlepszym meczem tej serii spotkań. Derby Manchesteru stały na bardzo wysokim poziomie, a 2:1 wygrała je ekipa "The Citizens". Tym samym Pep Guardiola po raz kolejny mógł się cieszyć ze zwycięstwa nad Jose Mourinho, a bohaterem został Belg Kevin De Bruyne.

Mecz United z City zapowiadał się pasjonująco z kilku względów. Pierwszym był fakt, że to w końcu derby Manchesteru, które zawsze budzą niezwykłe emocje. Drugi wskazały angielskie media, które wyliczyły, że sobotnie starcie "Czerwonych Diabłów" z "The Citizens" było najdroższym w historii piłki nożnej, bo po boisku biegali piłkarze warci blisko 700 milionów funtów. No i wreszcie trzeci powód, możliwe, że najbardziej elektryzujący - kolejna część rywalizacji Jose Mourinho - Pep Guardiola.

Hiszpan do klubu z Etihad Stadium przyszedł nie tylko po to, by odzyskać utracony tytuł mistrzowski, ale także by nauczyć swoich piłkarzy pięknej gry. I w pierwszej połowie meczu na Old Trafford była ona nie tylko efektowna, ale też niezwykle efektywna. Goście całkowicie zdominowali United, którzy bezradni długimi chwilami nie potrafili nawet wyjść z własnej połowy. Efekt? Dwa gole dla City, przy których czynny udział brał najlepszy zawodnik tego spotkania - Kevin De Bruyne. Belg odciskał stempel praktycznie na każdej ofensywnej akcji swojego zespołu, a po 90 minutach mógł mieć na koncie nawet hat-tricka! Najpierw pokonał Davida De Geę w sytuacji sam na sam, później trafił w słupek i jego strzał skutecznie dobił Kelechi Iheanacho, a po przerwie po raz kolejny ustrzelił obramowanie bramki.

Gdy w końcówce pierwszej połowy i przy stanie 2:0 wydawało się, że City ma wszystko pod kontrolą, fatalny błąd przy wyjściu do piłki popełnił debiutujący w drużynie bramkarz Claudio Bravo, który był najsłabszym ogniwem ekipy gości. Jego pomyłkę wykorzystał Zlatan Ibrahimović, dla którego był to czwarty gol w czwartym meczu tego sezonu Premier League.

Bramka kontaktowa podziałała na United bardzo motywująco i orzeźwiająco. Po przerwie obudzili się wreszcie z marazmu i zaczęli atakować z dużym polotem, a duży udział w tym miał wprowadzony na początku drugiej połowy Marcus Rashford. "The Citizens" przetrwali jednak to tornado i do końca spotkania nie dali sobie strzelić bramki, dzięki czemu wygrali po raz czwarty w tym sezonie i po czterech kolejkach mają komplet punktów. A Pep Guardiola po raz kolejny okazał się lepszy od Jose Mourinho.

MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY 1:2

Bramki: Ibrahimović 42 - De Bruyne 15, Iheanacho 36

Żółte kartki: Bailly, Ibrahimović, Fellaini, Rooney - Silva, Fernandinho

Manchester United: De Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw (81. Martial) - Fellaini, Pogba - Mkhitaryan (46. Herrera), Rooney, Lingard (46. Rashford) - Ibrahimović

Manchester City: Bravo - Sagna, Otamendi, Stones, Kolarov - Fernandinho, De Bruyne (90. Zabaleta), Silva - Sterling (60. Sane), Iheanacho (53. Fernando), Nolito