Manchester City - Manchester United

Autor: East News Manchester City - Manchester United

Derby Manchesteru na remis. Autobus Mourinho znów się sprawdził

2017-04-28 1:00

Manchester City zremisował na własnym boisku z Manchesterem Untied 0:0, choć przez większość spotkania był drużyną lepszą, zasługującą na zwycięstwo. Gospodarze nie potrafili jednak rozmontować obrony "Czerwonych Diabłów". Jose Mourinho znów dopiął swego. Styl go nie interesował. Zależało mu przede wszystkim na tym, aby City nie zdobyło trzech punktów.

To były prawdziwe derby, co niestety oznaczało, że było więcej walki i fauli, niż gry w piłkę na najwyższym poziomie. Obraz meczu długo się nie zmieniał - atakowało City, a United liczyło na szybki duet Martial-Rashford i zaskoczenie gospodarzy po kontrataku.

Im dłużej trwało spotkanie, tym większa była różnica. Gospodarze w drugiej połowie na dobre zadomowili się na połowie United. Piłkarze Mourinho zaparkowali klasyczny autobus, który portugalski szkoleniowiec uwielbia stosować w meczach z mocniejszymi rywalami. Portal "Sporf" ładnie zobrazował taktykę wielkiego Mou na Twitterze.

Piłkarze Guardioli długo nie mogli skruszyć muru United. Zrobili to dopiero w doliczonym czasie gry, gdy do siatki trafił wprowadzony z ławki Gabriel Jesus, ale był w tej sytuacji na spalonym, co dostrzegli sędziowie i słusznie nie uznali gola. Derby zakończyły się remisem 0:0, który sprawił, że walka o TOP 4 będzie arcyciekawa!

Manchester City - Manchester United 0:0

Czerwona kartka: Marouane Fellaini

Żółta kartka: Gabriel Jesus

City: Bravo (80. Caballero) – Zabaleta, Kompany, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Y. Toure – De Bruyne, Sterling (87. Jesus), Sane (81. Navas) – Aguero

United: de Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Darmian – A. Herrera, Carrick, Fellaini – Mchitarjan (86. Fosu-Mensah), Rashford (90. Young), Martial (81. Lingard)