SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Grosicki ma swój polski plakat w Hull. "W mieście jest nowy tygrys"

Grosicki ma swój polski plakat w Hull. "W mieście jest nowy tygrys"

09.03.2017, godz. 16:57
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki foto: Twitter

Kamil Grosicki miał przebojowe wejście do Hull City. Z miejsca wskoczył do wyjściowego składu i rozkochał w sobie fanów. Jego przebojowe akcje na skrzydle podziwia także spora grupa polskich kibiców "Tygrysów" i właśnie dla niej pojawił się w mieście genialny plakat z "TurboGrosikiem". Zobaczcie, jak wygląda.

Na plakacie Grosicki jest ubrany w barwy angielskiego Hull City, ale występuje na biało-czerwonym tle. Napis "w mieście jest nowy Tygrys" jest utworzony w języku polskim, po to, aby zachęcić mieszkających w Hull Polaków do przychodzenia na stadion i podziwiania w akcji swojego rodaka. Były skrzydłowy Rennes pojawił się przy nowym plakacie i zrobił sobie zdjęcie, które zamieścił na Twitterze.

Kogo jak kogo, ale polskich fanów i tak nie trzeba specjalnie zachęcać do oglądania meczów Hull na stadionie, który zazwyczaj nie świeci pustkami. Już na samym początku przygody z nowym klubem "Grosik" zaliczył ciepłe przywitanie z rodakami, mieszkającymi w tym mieście. Byli niezwykle uradowani, że kadrowicz Adama Nawałki pomoże drużynie wygrzebać się z dna tabeli Premier League.

Polak notował już asysty, ale wciąż czeka na pierwszą bramkę dla "Tygrysów". A gole będą potrzebne. Hull jest na przedostatnim, 19. miejscu w tabeli.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: