SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Guardiola chce Messiego! Manchester City wykłada niemal ćwierć miliarda za gwiazdę

Guardiola chce Messiego! Manchester City wykłada niemal ćwierć miliarda za gwiazdę

20.11.2016, godz. 12:03
Leo Messi, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Lionel Messi to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i tego nie trzeba nikomu udowadniać. Argentyńczyk jest gwiazdą zarówno FC Barcelona, jak i reprezentacji. Wielu sądzi, że geniusz futbolu zakończy swoją karierę na Camp Nou, mimo że wciąż nie negocjuje nowego kontraktu. Takie plany może pokrzyżować Manchester City, który chce wyłożyć na transfer Messiego niemal ćwierć miliarda euro!

Manchester City na transfer Lionela Messiego zamierza przeznaczyć aż 233 miliony euro. Tak wynika z informacji dziennikarzy "The Mirror", według których FC Barcelona z tej kwoty otrzymałaby połowę. Argentyńczyk na Etihad Stadium miałby zarabiać 30 milionów euro rocznie, co tygodniowo dawałoby mu pensję na poziomie 600 tysięcy euro tygodniowo! I tak przez cztery lata, do roku 2021. Mimo tego wydaje się, że taki transfer nie jest prawdopodobny, nawet jeśli Pep Guardiola użyje swoich argumentów, by mieć swojego byłego pupila w zespole.

Choć Messi ociąga się z podpisaniem nowego kontraktu z "Dumą Katalonii", to osoby z jego otoczenia zdementowały plotkę jakoby nosił się z zamiarem opuszczenia Camp Nou. Według źródeł gwiazdor na początku przyszłego roku przedłuży wygasający w 2018 roku kontrakt i zakończy swoją przygodę z piłką w klubie, któremu zawdzięcza w zasadzie wszystko.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: