Liverpool - Chelsea

Autor: East News Liverpool - Chelsea

Hit Premier League nie rozczarował. Liverpool zremisował z Chelsea

2017-02-01 8:11

Liverpool - Chelsea 1:1 w hicie 23. kolejki Premier League. Piłkarze nie rozczarowali i stworzyli na Anfield wyjątkowe widowisko! Z większym niesmakiem schodzili z boiska goście, którzy mogli zakończyć ten mecz z trzema punktami. Diego Costa nie wykorzystał rzutu karnego w kluczowym momencie.

Chelsea jako pierwsza wyszła na prowadzenie, głównie dzięki gapiostwu defensywy Liverpoolu. Przy rzucie wolnym w 25. minucie bramkarz gospodarzy Simon Mignolet nie wiedzieć czemu patrzył się w trybuny, a w międzyczasie do piłki podbiegł David Luiz i przepięknym strzałem zmieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Kloppa wyrównali w drugiej połowie i byli blisko objęcia prowadzenia, ale to goście mieli piłkę meczową w 77. minucie, po faulu Matipa na Coście. W tej sytuacji w pełni zrehabilitował się jednak Mignolet, któy kapitalnie obronił strzał Hiszpana z 11. metrów.

Liverpool - Chelsea 1:1 (0:1)
Wijnaldum 58 - Luiz 25

Liverpool: Mignolet – Clyne, Lovren, Matip, Milner – Wijnaldum, Henderson (C), Can – Lallana (90. Origi), Firmino, Coutinho (76. Mane)

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses, Kante, Matić, Alonso – Willian (83. Fabregas), Diego Costa (90. Batshuayi), Hazard (73. Pedro)